اعزام کاوشگران فراسوی دانش

موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور
با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات وفناوری

02188565523

مشاوره با کارشناسان

اعزام دانشجو به اتریش

سیستم آموزش عالی اتریش دارای چهار بخش است
در چهار بخش آموزش عالی ما، در مجموع بیش از 350.000 دانشجو برای تحصیل در اتریش برای ترم زمستان 2017 ثبت نام کردند. اکثریت آنها در یکی از 22 دانشگاه دولتی ثبت نام کردند. همانطور که از نمای کلی مشاهده می کنید، تعداد دانشجویان در 21 دانشگاه علمی کاربردی به طور مداوم در حال افزایش است. همین امر را می توان در مورد اعدادی که یکی از 16 دانشگاه خصوصی معتبر را انتخاب کردند، گفت.

دانشگاه های ما بر اساس مبانی قانونی و مدل های بودجه و همچنین موضوعاتی که ارائه می دهند متفاوت هستند. این امر به ویژه در مورد بخش چهارم، یعنی 14 کالج دانشگاهی آموزش معلمان صادق است. این کالج ها همراه با دانشگاه های دولتی مسئولیت آموزش و توسعه اولیه و مستمر کادر آموزشی (آموزش معلمان) را بر عهده دارند.

 اتریش دارای 22 دانشگاه دولتی است 22 دانشگاه دولتی (öffentliche Universitäten) از نظر اندازه و سن متفاوت هستند: برخی از آنها قرن ها تاریخ در پشت خود دارند. آنها همچنین بر اساس تمرکزشان از نظر تدریس، تحقیق و “ماموریت سوم” متفاوت هستند. این دانشگاه ها از نظر دامنه رشته های ارائه شده نیز متفاوت هستند. بیش از 75 درصد از تمام دانشجویان دوره های تحصیلی در حال حاضر در یکی از 22 دانشگاه دولتی تحصیل می کنند. به همین دلیل و دلایل دیگر، می توان آن را هسته اصلی آموزش عالی در اتریش دانست. ماده 81c قانون اساسی فدرال (B-VG) استقلال هر دانشگاه را تضمین می کند. دانشگاه ها با برتری آموزشی و پژوهشی خود در بالاترین سطح متمایز هستند، اگرچه تمرکز اصلی آنها بر روی تحقیقات پایه باقی می ماند. دانشگاه ها به عنوان اشخاص حقوقی مستقل تحت حقوق عمومی قانون دانشگاه ها (UG) در سال 2004 لازم الاجرا شد و یک مبنای حقوقی مدرن را ایجاد کرد که بر اساس آن دانشگاه های دولتی به عنوان اشخاص حقوقی مستقل تأسیس می شوند. این بدان معناست که تا به امروز دانشگاه ها تا حد زیادی خود را مدیریت کرده اند، حتی اگر از بودجه عمومی تامین مالی شده باشند. وزارت آموزش، علوم و تحقیقات فدرال (BMBWF) هر سه سال یک بار با دانشگاه ها موافقت نامه های عملکردی منعقد می کند. اینها شامل اهداف خاص، به عنوان مثال برای فعالیت امتحانی، نسبت دانش آموز به معلم یا در رابطه با کارکنان دانشگاهی (برونداد پژوهشی پایه) است. استانداردهای تعیین شده در بخش 12 UG در مورد بودجه دانشگاه، مبنای قانونی این امر را تشکیل می دهد. این قانون بین دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی که بودجه استاندارد خود را از جمهوری اتریش دریافت نمی کنند، تفاوت قائل شده است. در مقابل، دانشگاه های علمی کاربردی با توجه به تعداد مکان های دانشجویی که ارائه می دهند، تامین مالی می شوند. اهداف قانونی دانشگاه ها اهداف اساسی قانونی دانشگاه‌های دولتی به شرح زیر در بخش 1 بند 1 قانون دانشگاه‌ها (UG) توضیح داده شده است: «مأموریت دانشگاه‌ها خدمت به پژوهش و تدریس دانشگاهی و پیشرفت، قدردانی و آموزش هنر و در نتیجه است. برای کمک به رشد شخصی فرد، و به رفاه جامعه و محیط زیست. از طریق تلاش‌های مشترک معلمان و دانش‌آموزان، که در یک جامعه دانش روشن کار می‌کنند، به افراد در تلاش برای آموزش و خودمختاری از طریق علم کمک می‌کنند.» دانشگاه ها نسل بعدی دانشگاهیان را تربیت می کنند یکی از ویژگی های اساسی دانشگاه ها نقش دوگانه آنهاست: برتری در تدریس و برتری در تحقیق. دانشگاه ها آکادمیک های اولیه را تربیت می کنند که دانش خود را به عنوان استاد یا معلم خصوصی به نسل بعدی منتقل می کنند و در عین حال تحقیقات خود را نیز انجام می دهند. این امر در مورد سایر مؤسسات آموزش عالی نیز صدق می کند، اما فقط دانشگاه ها مسئولیت آموزش نسل بعدی دانشگاهیان و انجام تحقیقات پایه را بر عهده دارند. در اینجا مروری بر تمامی 22 دانشگاه مجزا در اتریش است.

اتریش دارای 21 دانشگاه علمی کاربردی است

21 دانشگاه علوم کاربردی (Fachhochschulen) در اتریش در زمینه های بسیار متفاوتی تخصص دارند – از فناوری کشاورزی تا هنر چند رسانه ای، از فیزیوتراپی تا مهندسی صنایع. یکی از مشخصه های تعیین کننده دانشگاه های علمی کاربردی، تمرکز آنها بر آموزش حرفه ای دقیق علمی در سطح آموزش عالی است.

 

در مقایسه با دانشگاه های دولتی، دانشگاه های علمی کاربردی هنوز نسبتاً جوان هستند. این بخش از آموزش عالی در سال تحصیلی 1994/95 راه اندازی شد و از آن زمان تاکنون رشد سریع و چشمگیری از خود نشان داده است. از تقریباً 69000 نفری که تحصیلات خود را در ترم زمستان سال 2017 آغاز کردند، بیش از 20000 نفر یا بیش از یک نفر از هر چهار نفر، دوره های یک برنامه را در یک دانشگاه علمی کاربردی گذراندند. بنابراین، برنامه توسعه و تامین مالی دانشگاه های علمی کاربردی تا سال 2022/23 نیز توسعه مستمر و استراتژیک این بخش آموزش عالی را تعیین می کند.

برخلاف دانشگاه‌ها، دانشگاه‌های علوم کاربردی صراحتاً مطابق با قانون فدرال در مورد قانون مطالعات دانشگاه علوم کاربردی (FHStG) یک آموزش حرفه‌ای دقیق علمی در سطح آموزش عالی ارائه می‌دهند. هر دو ارتباط با فعالیت های حرفه ای و ارائه آموزش در سطح آموزش عالی برای برنامه های درجه در دانشگاه های علوم کاربردی در اتریش مرکزی هستند. در علوم، تمرکز در دانشگاه های علمی کاربردی بر روی تحقیقات کاربردی است. از آنجایی که این دانشگاه ها به سمت تمرین حرفه ای طراحی شده اند، آنها یک ستون اساسی در سیستم آموزش عالی اتریش هستند.

در اینجا مروری بر تمامی 21 دانشگاه علمی کاربردی در اتریش است.

اتریش دارای 16 دانشگاه خصوصی است

در 1 سپتامبر 2019، اتریش دارای 16 دانشگاه خصوصی معتبر بود. این موارد از نظر تمرکز بسیار متفاوت بودند، از علوم اجتماعی و اقتصاد تا حقوق، و از پزشکی و الهیات تا هنر و موسیقی. هیچ بودجه فدرال برای دانشگاه های خصوصی در نظر گرفته نشده است، به همین دلیل است که آنها به صورت خصوصی تامین مالی می شوند.

دانشگاه های خصوصی به عنوان رکن سوم در سیستم آموزش عالی اتریش تأسیس شده اند و به طور پویا در حال رشد هستند. در سال 1999، اندکی قبل از هزاره، مبنای قانونی لازم برای این امر ایجاد شد. تعداد دانشگاه های خصوصی و تعداد دانشجویان آنها از آن زمان به طور مداوم افزایش یافته است. دوره های مدرک آنها بر اساس برنامه های معمولی از نظر محتوا و ساختار است، در حالی که محتوای جدید و قالب های آموزشی نوآورانه را نیز ارائه می دهد.

برای دستیابی به اعتبار لازم به عنوان یک دانشگاه خصوصی، قانون دانشگاه های خصوصی (PUG) آنها را ملزم می کند که مؤسسات آموزشی خصوصی باشند که اشخاص حقوقی ثبت شده در اتریش هستند. هیچ گونه حمایت مالی توسط دولت فدرال به دانشگاه های خصوصی تعمیم داده نمی شود. با این حال، آنها ممکن است در برنامه های تحقیقاتی رقابتی شرکت کنند و بنابراین برای بودجه تحقیقاتی که به صورت عمومی تبلیغ می شود درخواست دهند.

در اینجا مروری بر تمام 16 دانشگاه خصوصی فردی در اتریش است.

کالج‌های دانشگاهی آموزش معلمان اتریش، آموزش و آموزش مداوم حرفه‌ای مبتنی بر علمی را در همه زمینه‌های تدریس، به‌ویژه برای معلمان، ارائه می‌دهند. در مجموع 14 کالج دانشگاهی برای آموزش معلمان وجود دارد که در حال حاضر امکان گذراندن دوره های تربیت معلم (فقط به زبان آلمانی) با امکان تمرکز و تخصص در زمینه های مختلف وجود دارد.

 

کالج های دانشگاهی آموزش معلمان همکاری می کنند و در چهار انجمن توسعه (فقط به زبان آلمانی) گرد هم آمده اند.

کالج های دانشگاهی آموزش معلمان

برنامه های آموزش و پرورش حرفه ای

دوره سطح ابتدایی

دوره آموزش آکادمیک مقطع متوسطه با همکاری دانشگاه ها

دوره متوسطه آموزش حرفه ای

 

فرصت های تحصیل و آموزش مداوم

فرصت های تحصیل و آموزش مستمر در تمام زمینه های حرفه معلمی

 

تحقیق و توسعه و توسعه مدارس

به کالج های دانشگاهی آموزش معلمان، تحقیقات علمی، شغلی و حمایت از توسعه مدرسه سپرده شده است.

 

مدارس عملی

مدارس ابتدایی و مدارس متوسطه جدید می توانند به عنوان بخشی از کالج های دانشگاهی آموزش معلمان اداره شوند.

وب سایت های کالج های دانشگاهی آموزش معلمان در چهار انجمن توسعه

 • انجمن توسعه شمال شرق
 • کالج دانشگاهی آموزش معلمان وین
 • کالج دانشگاهی آموزش معلمان اتریش پایین (فقط به زبان آلمانی)
 • کالج دانشگاه خصوصی آموزش معلمان وین/کرمس
 • کالج دانشگاهی برای آموزش کشاورزی و محیط زیست
 • انجمن توسعه جنوب شرق
 • کالج دانشگاهی آموزش معلمان اشتایر
 • کالج دانشگاهی آموزش معلمان کارنتیا
 • کالج دانشگاه خصوصی آموزش معلمان بورگنلند (فقط به زبان آلمانی)
 • دانشکده خصوصی آموزش معلمان حوزه اسقف گراتس-سکائو (فقط به زبان آلمانی)
 • انجمن توسعه مرکزی
 • کالج دانشگاهی آموزش معلمان اتریش بالا (فقط به زبان آلمانی)
 • کالج دانشگاهی آموزش معلم سالزبورگ (فقط به زبان آلمانی)
 • کالج دانشگاه خصوصی اسقف آموزش معلمان لینز
 • انجمن توسعه غرب
 • کالج دانشگاهی آموزش معلمان تیرول
 • کالج دانشگاهی آموزش معلمان فورارلبرگ (فقط به زبان آلمانی)
 • کالج خصوصی آموزش معلمان ادیت اشتاین (فقط به زبان آلمانی)

تحصیل در اتریش

چه در یک دانشگاه دولتی یا خصوصی، یک دانشگاه علمی کاربردی یا یک کالج دانشگاهی آموزش معلمان تحصیل کنید، می توانید تحصیلات خود را در اتریش کامل کنید و با مدرک آکادمیک فارغ التحصیل شوید: لیسانس، فوق لیسانس، مدرک تخصصی مانند مهندسی. ، یا دکترا

هیچ تعریف دقیقی از معنای “مطالعه” وجود ندارد. گفته می شود که این اصطلاح از کلمه لاتین “studere” گرفته شده است که به معنای تلاش یا تلاش است. قوانین مربوط به آموزش عالی، مانند قانون دانشگاه ها (UG)، چگونگی ساختار و تشکیل مطالعات را مشخص می کند. از زمان اعلامیه بولونیا در سال 1999، اتریش یکی از کشورهایی است که سیستم سه دوره صلاحیت آموزش عالی را شامل تحصیلات کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا معرفی کرده است. این ساختار یک ستون کلیدی در منطقه آموزش عالی اروپا است. هنوز هم دوره‌های مدرک یا دیپلم فردی وجود دارند که پس از اتمام موفقیت‌آمیز، عنوان «مدرسان/مجستر» یک موضوع خاص یا «Diplomingenieur (مهندس واجد شرایط)» را اعطا می‌کنند. این امر به ویژه در مورد مطالعات پزشکی و برخی از مطالعات در زمینه حقوق، هنر و الهیات که در اکثر دانشگاه ها با اعطای مدرک دکترا به پایان می رسد، صدق می کند. با این حال، برنامه‌های تحصیلی جدید را می‌توان تنها به‌عنوان برنامه‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد (یا دکترا یا ترویج) ایجاد کرد.

برنامه های لیسانس کامل باید حداقل شش ترم طول بکشد و حجم کاری حداقل شش ترم را پوشش دهد که معادل بین 180 تا 240 واحد ECTS است. هر دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد با فارغ التحصیلی به پایان می رسد.

برنامه های کارشناسی ارشد باید حداقل 4 ترم طول بکشد و معمولاً حجم کاری معادل 90 تا 120 واحد ECTS را پوشش می دهد. آنها باید حداقل 60 واحد ECTS را پوشش دهند. پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد تنها در صورتی امکان پذیر است که دوره لیسانس را با وضعیت مساوی در یک موضوع مرتبط گذرانده باشید.

نام دقیق مدرک لیسانس یا فوق لیسانس (مانند “لیسانس” یا “کارشناسی ارشد”) توسط خود دانشگاه، دانشگاه خصوصی یا دانشگاه علمی کاربردی تعیین می شود. هر دوی این عنوان ها بعد از نام گیرنده اضافه می شوند. پس از اعطای یکی از این عناوین، دریافت کننده می تواند از آن استفاده کند، اما موظف به انجام آن نیست.

داوطلبانی که به دنبال شغل آکادمیک یا تخصصی هستند، ممکن است پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد خود، تحصیلات دکترا را دنبال کنند. این با اعطای مدرک دکترا (یا دکترا) به اوج خود می رسد. چنین مطالعاتی ممکن است فقط در یک دانشگاه (یک دانشگاه دولتی یا یک دانشگاه خصوصی) انجام شود. تحصیل در مقطع دکترا 3 سال به طول می انجامد. خود دانشگاه ها تصمیم می گیرند که چه تعداد امتیاز ECTS مورد نیاز است. دکترا به مراحل تقسیم نمی شود. برای تحصیل در مقطع دکتری، یک پایان نامه / پایان نامه مورد انتظار است و داوطلب باید در دوره های فردی شرکت کند. هم دانشگاه های دولتی و هم دانشگاه های خصوصی ممکن است از داوطلب بخواهند که از پایان نامه خود دفاع کند یا در یک دوره استاندارد یا چند دوره دکتری کوچکتر شرکت کند.

عنوان PhD بعد از نام گیرنده استفاده می شود. سایر عناوین دکتری در مقابل نام قرار می گیرد. پس از اعطای یکی از این عناوین، دریافت کننده می تواند از آن استفاده کند، اما موظف به انجام آن نیست.

برای بسیاری از رشته‌های ارائه شده در دانشگاه‌های دولتی، دانشجویان می‌توانند بدون آزمون پذیرش در طول دوره پذیرش عمومی ثبت‌نام کنند – که می‌توانند از دانشگاه مورد نظر خود مطلع شوند. با این حال باید توجه داشت که معیارهای پذیرش برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا و کشورهای منطقه اقتصادی اروپا متفاوت است. این موارد در وب سایت هر دانشگاه نشان داده خواهد شد. معمولاً رویه‌های پذیرش در دانشگاه‌های علمی کاربردی و دانشگاه‌های خصوصی وجود دارد.

در سراسر اتریش، دوره پذیرش عمومی برای پذیرش اولیه در یک دانشگاه دولتی در دوره لیسانس یا دیپلم بدون هیچ شرایط پذیرش خاصی در تاریخ 5 سپتامبر برای ترم زمستان و 5 فوریه برای ترم تابستان به پایان می رسد. این دوره پذیرش عمومی فقط برای شروع یا تغییر دوره لیسانس یا دیپلم اعمال می شود. این مهلت ها برای دوره هایی با روش پذیرش، شرایط پذیرش خاص یا آزمون های استعداد اعمال نمی شود.

 

دانشجویان می توانند مانند گذشته به دوره های خود ادامه دهند، مشروط بر اینکه در مدت زمان مورد نیاز برای ادامه تحصیل ثبت نام کنند. هر دانشگاه زمان بندی خود را برای پذیرش و ثبت نام برای ادامه تحصیل و پرداخت شهریه دانشجویان (ÖH-Beiträge) و شهریه تعیین می کند. این دوره ها باید حداقل 4 هفته طول بکشد و حداقل 4 هفته قبل از شروع ترم پایان یابد.

توصیه می‌شود برای جلوگیری از از دست دادن این مهلت‌ها توسط دانشجویان، این مهلت‌ها برای ارجاع در وب‌سایت دانشگاه و/یا در کاتالوگ دروس موجود باشد.

 

همچنین لازم به ذکر است که مهلت های خاصی برای پذیرش در دوره های دانشگاه های علمی کاربردی و دانشکده های تربیت معلم وجود دارد. اینها را می توان در وب سایت هر مؤسسه یافت.

 

سال تحصیلی از اول اکتبر شروع و در 30 سپتامبر سال بعد به پایان می رسد. ترم زمستانی از اول اکتبر و ترم تابستانی معمولاً از اول مارس شروع می شود. دانشگاه ها خودشان این تاریخ شروع ترم را تعیین می کنند.

دوره ها از ابتدای ترم شروع می شود و دانش آموزان باید در یک دوره معین به صورت الکترونیکی برای آنها ثبت نام کنند.

تعطیلات تابستانی معمولاً سه ماه طول می کشد و شامل جولای، آگوست و سپتامبر می شود. به جز مدارس تابستانی دانشگاه، دوره های بدون مدرک دانشگاهی، گشت و گذار و محل کار، هیچ دوره ای در طول تعطیلات برگزار نمی شود.

با این حال، اصولاً امکان برگزاری دوره ها در ماه های تعطیل وجود دارد. امتحانات نیز در ابتدا و پایان تعطیلات برگزار می شود.

هر دانشگاه تعطیلات کریسمس، ترم و عید پاک خود را تعیین می کند.

روزهایی که دانشگاه ها باز نمی شوند (علاوه بر تعطیلات، یکشنبه ها و تعطیلات قانونی بانکی) عبارتند از:

 • یک روز دو طرف ویتسون (فینگستن).
 • 2 نوامبر (روز همه ارواح).
 • روز قدیس برای قدیس حامی ایالت فدرال که دانشگاه در آن واقع شده است.
 • یک روز خاص که توسط ریاست دانشگاه تعیین می شود (روز معاونت دانشگاه).

مقررات پذیرش به اشکال مختلف مراحل پذیرش و گزینش اشاره دارد که متقاضیان دانشگاه باید برای پذیرش به عنوان دانشجو (مدرک تحصیلی) طی کنند. بسته به نوع دانشگاه و رشته ای که متقاضی می خواهد در آنجا تحصیل کند، مراحل متفاوت است.

متقاضیان ورود به دانشگاه های علمی کاربردی و کالج های دانشگاهی تربیت معلم همواره مجبور بوده اند مراحل پذیرش را طی کنند تا استعداد و انگیزه خود را برای یک موضوع خاص نشان دهند. این به این دلیل است که دانشگاه های علمی کاربردی تعداد مشخصی مکان را ارائه می دهند. از سوی دیگر، در کالج های دانشگاهی آموزش معلم، هدف از روش پذیرش این است که مشخص شود آیا متقاضیان برای برنامه تربیت معلم انتخابی خود استعداد مناسبی دارند یا خیر. همین امر در مورد پذیرش در دوره های تحصیلی در رشته های هنری یا علوم ورزشی، خواه در دانشگاه دولتی یا کالج دانشگاهی آموزش معلمان گذرانده شود، صدق می کند. برای این دوره ها، متقاضیان باید استعداد و استعداد هنری یا ورزشی را نشان دهند.

اطلاعات دقیق تر در مورد روش های پذیرش در دانشگاه های علمی کاربردی و کالج های دانشگاهی آموزش معلمان از Studienwahl و Studiversum (فقط به زبان آلمانی) در دسترس است. این دو وب سایت به عنوان خدمات وزارت آموزش، علوم و تحقیقات فدرال ارائه می شوند.

همچنین یک روش پذیرش برای رشته های خاص در دانشگاه های دولتی وجود دارد. این در درجه اول در مورد رشته های پزشکی انسانی، دندانپزشکی، دامپزشکی و روانشناسی صدق می کند. اینها همه موضوعاتی هستند که numerus clausus در آلمان برای آنها اعمال می شود: برای پذیرش در یکی از این دوره ها، متقاضیان باید معدل معینی در Abitur (امتحان ورودی آموزش عالی آلمان) داشته باشند. به عنوان مثال، برای متقاضیانی که مایل به تحصیل در رشته پزشکی انسانی یا دندانپزشکی هستند، آزمون یکسان در هر سه دانشگاه پزشکی (در وین، گراتس و اینسبروک) و در دانشکده پزشکی دانشگاه یوهانس کپلر در لینز برگزار می شود. رقابت به ویژه در پزشکی انسانی شدید است و حدود ده متقاضی به دنبال هر یک از حدوداً هستند. 1680 مکان در هر سال. از آنجایی که تقاضا از دیگر کشورهای اتحادیه اروپا بسیار زیاد است، 75 درصد مکان ها برای متقاضیان دارای مدرک تحصیلی اتریش، 20 درصد برای متقاضیان دارای سایر مدارک تحصیلی عالی اتحادیه اروپا و 5 درصد برای اتباع کشورهای ثالث رزرو شده است. از شروع ترم زمستانی 2019/20، این “تنظیم سهمیه” فقط برای روش پذیرش مدارک پزشکی انسانی اعمال می شود و دیگر برای متقاضیانی که مایل به تحصیل در رشته دندانپزشکی هستند اعمال نمی شود.

در تعدادی از رشته های تحصیلی، دانشگاه ها مدتی است که به دلیل محبوبیت این رشته ها، امکان اعمال قوانین پذیرش را دارند که به دلایل ظرفیت، فضای تحصیلی نامناسبی را به همراه دارد. تا به امروز، برنامه های مطالعاتی درگیر معماری و برنامه ریزی شهری بوده است. زیست شناسی و بیوشیمی؛ علوم کامپیوتر؛ مدیریت و اداره / بازرگانی عمومی و مدیریت / علوم اقتصادی؛ فارماکولوژی؛ و مطالعات رسانه و ارتباطات. بخش 71b قانون دانشگاه‌ها (UG) حداقل تعداد مکان‌هایی را که باید در این رشته‌ها ارائه شود، تعیین می‌کند.

این مکانیسم نظارتی با حداقل تعداد مکان‌های استاندارد شده قانونی برای دانش‌آموزان سال اول حفظ خواهد شد و تعداد مکان‌های علوم کامپیوتر به دلیل محبوبیت آن از 2500 به 2800 افزایش می‌یابد. از ترم زمستانی 2019/2019، این مقوله تنظیم شده برای شامل سه رشته تحصیلی دیگر گسترش می یابد: زبان های خارجی، آموزش و پرورش و حقوق. با این حال، منطق یکسان خواهد ماند: دانشگاه ها تصمیم خواهند گرفت که آیا و در چه زمینه ای می خواهند از این گزینه استفاده کنند یا خیر.

 • معماری و شهرسازی 2020
 • زیست شناسی و بیوشیمی 3700
 • آموزش 1460
 • زبان های خارجی 3020
 • علوم کامپیوتر 2800
 • مدیریت و اداره / بازرگانی عمومی و مدیریت / علوم اقتصادی 10,630
 • فارماکولوژی 1,370
 • علوم رسانه و ارتباطات 1530
 • قانون 4300

از ترم زمستانی 2019/20، دانشگاه ها می توانند پذیرش در برنامه های تحصیلی خاص در موسسه خود را به صورت جداگانه تنظیم کنند، اگر موضوعات مورد نظر بسیار محبوب باشد. لازمه این امر این است که از آستانه های خاصی فراتر رفته و این آستانه ها منجر به نسبت غیرقابل قبول دانشجو به معلم و مشکلات ظرفیت شود یا در آینده منجر شود. این آستانه ها توسط وزارت آموزش فدرال، علم تعیین شده است

اینکه آیا و چه سطحی از شهریه برای هر ترم قابل پرداخت است به ملیت شما، دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید و مدت زمانی که قبلاً تحصیل کرده اید بستگی دارد. بسته به اینکه در کدام بخش آموزش عالی تحصیل می کنید، تفاوت هایی وجود دارد.

ما یک نمای کلی از شهریه‌هایی که دانشجویان باید بپردازند، بر اساس دانشگاه‌های دولتی، دانشگاه‌های علمی کاربردی، کالج‌های دانشگاهی آموزش معلمان و دانشگاه‌های خصوصی ارائه می‌کنیم.

1. شهریه در دانشگاه های دولتی و کالج های دانشگاهی تربیت معلم

در دانشگاه‌های دولتی (به جز کرمس دانشگاه دانوب) و در کالج‌های دانشگاهی آموزش معلمان، در صورتی که بیش از دو ترم (دوره تحمل) از دوره برنامه‌ریزی شده تحصیلی که در برنامه درسی ذکر شده است فراتر رود، شهریه 363.36 یورو در هر ترم قابل پرداخت است.

این مربوط به:

 • دانشجویان برنامه مدرک تحصیلی که اتباع اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) – یا اتباع منطقه اقتصادی اروپا (منطقه اقتصادی اروپا) هستند.
 • دانشجویان برنامه مدرک تحصیلی که اتریش باید بر اساس یک توافق نامه بین المللی به آنها حقوق ورود به مشاغل حرفه ای را با شهروندان اتریشی اعطا کند.
 • دانشجویان برنامه درجه که تحت فرمان وزیر فدرال در مورد گروه های افراد قرار دارند و
 • دانشجویان برنامه های درجه از کشورهای ثالث که بر اساس قانون اسکان و اقامت حق اقامت برای دانشجویان ندارند.
 • سایر دانشجویان دوره تحصیلی از کشورهای ثالث که طبق قانون اسکان و اقامت برای دانشجویان حق اقامت دارند، در اصل موظف به پرداخت شهریه 726.72 یورو در هر ترم خواهند بود.
 • دانشجویان غیرمدرک تحصیلی که فقط مجاز به شرکت در دوره های انفرادی هستند، هر ترم تحصیلی 363.36 یورویی را پرداخت می کنند، صرف نظر از ملیتشان.
 • دانشجویانی که در چندین دوره تحصیلی یا در چندین دانشگاه یا کالج دانشگاهی آموزش معلمی ثبت نام کرده اند، فقط یک بار موظف به پرداخت شهریه خواهند بود.
 • هزینه های تحصیل از قبل قابل پرداخت است.

2. شهریه در دانشگاه های علمی کاربردی

برای دانشگاه‌های علمی کاربردی، ارائه‌دهنده ممکن است از تمام دانشجویان خود، بنا به صلاحدید خود، حداکثر تا 363.36 یورو در هر ترم شهریه دریافت کند. ارائه دهندگان همچنین ممکن است شرایط عمومی را برای این کار تعیین کنند. لطفا به محدودیت های زیر توجه کنید:

دانشجویانی از کشورهای ثالث که در گروه افراد ذکر شده توسط وزیر ذیصلاح قرار نمی گیرند و طبق بخش 64 قانون اسکان و اقامت (NAG)، روزنامه فدرال، به عنوان دانشجو مجوز اقامت دریافت کرده اند. I شماره 100/2005، ممکن است تا حداکثر سطح مورد نیاز برای پوشش هزینه ها، هزینه هایی دریافت شود.

این امر حتی در مواردی اعمال می‌شود که دانشجویان کشورهای ثالث هیچ رابطه نزدیکی با اتریش نداشته باشند (نمونه‌هایی از این ممکن است عبارتند از: افرادی که در هیئت دیپلماتیک هستند، افرادی که اقامت اصلی آنها در اتریش برای بیش از پنج سال است، یا روزنامه‌نگاران خارجی) اما به آنها مجوز داده شده است. اجازه اقامت به عنوان دانشجو

3. هزینه دوره

شرکت کنندگان در دوره های بدون مدرک دانشگاهی باید هزینه دوره را پرداخت کنند و نیازی به پرداخت شهریه ندارند. ریاست دانشگاه با در نظر گرفتن هزینه واقعی دوره بدون مدرک آن دانشگاه، این موارد را ایجاد خواهد کرد.

4. شهریه در دانشگاه های خصوصی

هیچ محدودیتی برای شهریه های دریافتی در دانشگاه های خصوصی وجود ندارد. اطلاعات مربوط به شهریه های واقعی را فقط می توانید مستقیماً از خود دانشگاه خصوصی دریافت کنید.

5. چشم پوشی و استرداد شهریه

هزینه های تحصیل برای دانشجویان مقطع کارشناسی حذف می شود:

 

برای ترم هایی که می توانند ثابت کنند در چارچوب برنامه های تحرک فراملی اتحادیه اروپا، دولت یا دانشگاه در حال تحصیل یا کار هستند،

برای ترم هایی که در خارج از کشور به دلیل مقررات اجباری در درس خود تحصیل می کنند،

در جایی که آخرین مؤسسه آموزشی پس از دوره متوسطه که در خارج از کشور تحصیل کرده‌اند، قرارداد مشارکتی با دانشگاه اتریش دارد که برای هر یک از طرفین به طور متقابل از شهریه چشم پوشی می‌کند.

اگر آنها شهروند کشوری باشند که در دستور هزینه های تحصیل (بر اساس کشورهای کمتر توسعه یافته در فهرست DAC دریافت کنندگان ODA تهیه شده توسط کمیته کمک به توسعه OECD) ذکر شده است.

همچنین – در مواردی که از دوره برنامه ریزی شده تحصیل به اضافه دوره تحمل تجاوز کرده باشند – برای ترم هایی که می توانند ثابت کنند به دلیل بیماری یا بارداری یا به دلیل مسئولیت نگهداری از کودکان زیر سن قانونی نتوانسته اند بیش از دو ماه تحصیل کنند. سن 7 سالگی یا کسانی که مدرسه را دیرتر شروع کرده اند یا به دلیل سایر مسئولیت های مراقبتی مشابه،

همچنین – در مواردی که آنها از دوره برنامه ریزی شده تحصیل به اضافه دوره تحمل فراتر رفته اند – در مواردی که طبق مقررات قانونگذاری فدرال می توان مشخص کرد که حداقل 50 درصد از کارافتادگی دارند.

در صورتی که در ترم قبل بر اساس قانون حمایت از دانشجویان سال 1992 کمک هزینه تحصیلی دریافت کرده باشند یا در ترم جاری کمک هزینه تحصیلی دریافت کنند.

ریاست دانشگاه در مورد اعمال معافیت ها و بازپرداخت شهریه تصمیم گیری خواهد کرد. هرگونه شکایت علیه این تصمیمات باید در دادگاه اداری فدرال مطرح شود.

در مواردی که دانشجویان به دلیل اظهارات ناقص یا نادرست حقایق مهم یا با روش های نادرست از شهریه خود صرف نظر کرده اند، باید دو برابر مبلغ شهریه را مسترد کنند.

دانشجویانی که مرخصی دریافت کرده اند نیازی به پرداخت شهریه ندارند.

6. مبنای حقوقی

الف. دانشگاه های دولتی:

بخش‌های 91 و 92 قانون دانشگاه‌ها 2002 – UG: آخرین نسخه این مقررات قانونی را می‌توانید در سیستم اطلاعات حقوقی دولت فدرال، RIS (ترجمه‌ها نیز موجود است) بخش‌های 91 UG و 92 UG: آخرین نسخه UG را می‌توانید پیدا کنید. در سیستم اطلاعات حقوقی دولت فدرال، RIS (ترجمه ها نیز موجود است)

مقررات مربوط به هزینه های تحصیل 2004 – StubeiV 2004: آخرین نسخه این مقررات را می توان در سیستم اطلاعات حقوقی دولت فدرال، RIS (ترجمه ها نیز موجود است) پیدا کرد.

 

ب. دانشگاه های علمی کاربردی:

بخش 2 بند. 2 قانون فدرال در مورد قانون مطالعات دانشگاه علوم کاربردی – FHStG: آخرین نسخه این مقررات قانونی را می توان در سیستم اطلاعات حقوقی دولت فدرال، RIS (برخی ترجمه ها نیز موجود است) پیدا کرد.

بخش 64 قانون اسکان و اقامت (NAG): آخرین نسخه این مقررات قانونی را می توان در سیستم اطلاعات حقوقی دولت فدرال، RIS (برخی ترجمه ها نیز موجود است) پیدا کرد.

 

ج. دانشکده های تربیت معلم دانشگاه:

موقعیت قانونی مانند دانشگاه‌ها است، با ارجاع به بخش‌های 69 (و بعد) قانون آموزش معلمان (HG). آخرین نسخه این مقررات قانونی را می‌توانید در سیستم اطلاعات حقوقی دولت فدرال، RIS (برخی) پیدا کنید. ترجمه ها نیز موجود است)

دانشگاه های اتریش از نظر اندازه و ساختار دارای تنوع بسیار زیادی هستند. پیشنهادات آموزشی آنها منعکس کننده این تنوع است. برنامه های تحصیلی در دانشگاه های جامع سنتی در وین، گراتس، اینسبروک، کلاگنفورت، لینز و سالزبورگ طیف وسیعی از موضوعات دانشگاهی را پوشش می دهد. از سوی دیگر، دانشگاه‌های فنی و پزشکی اتریش بر طیفی از رشته‌های نظری و کاربردی بسیار تخصصی تمرکز دارند. در دانشگاه های اتریش تحقیق و تدریس به عنوان یک نهاد جدایی ناپذیر دیده می شود. با تکیه بر این اصل، تمام رشته های دانشگاهی (علوم انسانی، علوم طبیعی، حقوق، علوم اجتماعی و اقتصادی، پزشکی، فناوری، علوم معدنی، منابع طبیعی و علوم کاربردی زندگی و دامپزشکی) با هدف تقویت بین رشته ای هستند. کار پژوهشی میان رشته‌ای باعث ارتقای آموزش دانشگاهی می‌شود که برای توسعه مفاهیم و راه‌حل‌های دوراندیشانه تلاش می‌کند.

خواه موسیقی، هنرهای نمایشی، هنرهای زیبا یا هنرهای کاربردی، دانشگاه های هنر اتریش فضای ایده آلی را برای استفاده از تعامل جذاب هنر و علم و کسب آموزش عالی در رشته های مختلف فراهم می کنند.

دانشگاه های عمومی و تخصصی:

 • دانشگاه وین
 • BOKU (دانشگاه منابع طبیعی و علوم زیستی)
 • دانشگاه دامپزشکی، وین
 • WU (دانشگاه اقتصاد و تجارت وین)
 • دانشگاه کلاگنفورت
 • دانشگاه سالزبورگ
 • دانشگاه گراتس
 • دانشگاه اینسبروک
 • دانشگاه یوهانس کپلر لینز (JKU)
 • دانشگاه های پزشکی
 • دانشگاه پزشکی وین
 • دانشگاه پزشکی گراتس
 • دانشگاه پزشکی اینسبروک
 • دانشگاه های هنر
 • دانشگاه هنرهای کاربردی وین
 • MDW (دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین)
 • آکادمی هنرهای زیبا وین
 • دانشگاه موزارتیوم سالزبورگ
 • دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی (KUG)
 • دانشگاه هنر و طراحی لینز
 • دانشگاه های فنی
 • دانشگاه صنعتی وین
 • دانشگاه مونتان لئوبن
 • دانشگاه صنعتی گراتس
 • دانشگاه برای ادامه تحصیل
 • کرمس دانشگاه دانوب

دانشگاه های خصوصی اتریش آموزش های نوآورانه و با کیفیت بالایی ارائه می دهند و توجه شخصی را در بالاترین سطح علمی به دانشجویان ارائه می دهند. ارزیابی مداوم درونی و بیرونی تدریس و تحقیق و همچنین ترویج فعال هنر، توسعه پایدار کیفیت دانشگاه را تضمین می کند. دانشگاه‌های خصوصی اتریش برنامه‌های تحصیلی موجود را اصلاح کرده و بر اساس نیازهای آموزشی فعلی و آینده ایجاد می‌کنند. بررسی‌های دوره‌ای اعتباربخشی مجدد خارجی، مکمل مدیریت کیفیت داخلی است و فرصت‌های عالی را برای فارغ‌التحصیلان آینده شغلی خود فراهم می‌کند.

 • دانشگاه موسیقی و هنر شهر وین
 • دانشگاه مدول وین
 • دانشگاه زیگموند فروید
 • دانشگاه خصوصی وبستر وین
 • دانشگاه اروپای مرکزی (CEU)
 • دانشگاه خصوصی Jam Music Lab برای جاز و موسیقی محبوب وین
 • دانشگاه علوم بهداشت کارل لندشتاینر (KL)
 • دانشگاه خصوصی دانوب (DPU)
 • دانشگاه طراحی جدید (NDU)
 • Bertha von Suttner Privatuniversität St. Pölten
 • دانشگاه پزشکی پاراسلسوس (PMU)
 • دانشگاه قلعه سیبورگ
 • UMIT TIROL – دانشگاه خصوصی برای علوم بهداشتی، انفورماتیک پزشکی و فناوری
 • دانشگاه خصوصی کاتولیک لینز
 • دانشگاه خصوصی آنتون بروکنر
 • دانشگاه خصوصی موسیقی گوستاو مالر

دفترچه یادداشت تصویر © OeAD/Bisail

در www.studienwahl.at/en می توانید یک نمای کلی از تمام دوره های تحصیلی در تمام موسسات آموزش عالی اتریش پیدا کنید. زبان آموزش معمولا آلمانی است. با این حال، بسیاری از مؤسسات دوره هایی را به زبان های دیگر نیز ارائه می دهند، برای اطلاعات بیشتر به www.studienwahl.at/en مراجعه کنید. در دهه‌های گذشته، سیستم دانشگاهی اتریش، سیستم سه سطحی اروپایی را طبق فرآیند بولونیا معرفی کرده است. علاوه بر این، سیستم دو ردیفه قدیمی هنوز در برخی از رشته ها و دانشگاه ها (به عنوان مثال پزشکی) وجود دارد.

ساختار برنامه های تحصیلی

اکثر دانشگاه ها و دانشگاه های علمی کاربردی موارد زیر را ارائه می دهند:

برنامه های لیسانس که با مدرک لیسانس به پایان می رسد. واحدهای ECTS: حداقل 180

برنامه های کارشناسی ارشد، که مستلزم تکمیل موفقیت آمیز برنامه تحصیلی لیسانس است و با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد خاتمه می یابد. ECTS حداقل 120 را بازنویسی می کند

برنامه‌های دکترا/دکترا: مطالعات دکترا بر اساس تکمیل موفقیت‌آمیز دوره‌های سنتی یا کارشناسی ارشد است و برای نشان دادن توانایی تحقیق مستقل در نظر گرفته شده است. دوره های دکترا با مدرک ›Doktor/in‹ یا ›PhD‹ به پایان می رسد. مدت زمان حداقل سه سال بدون اعطای واحدهای ECTS است.

برنامه های تحصیلی سنتی:

این برنامه ها با اعطای مدرک دانشگاهی سنتی به پایان می رسد: Magistra یا Magister در اکثر رشته ها یا Diplom-Ingenieur (in) برای مهندسان. مدت زمان: 4 تا 6 سال

 

تقویم تحصیلی

سال تحصیلی در اتریش به طور معمول از اول اکتبر شروع می شود و در 30 سپتامبر سال بعد به پایان می رسد. شامل دو ترم است:

 • ترم زمستانی (1 اکتبر تا 30 ژانویه)
 • ترم تابستانی (1 مارس تا 30 سپتامبر)

همچنین دوره هایی وجود دارد که در آن هیچ سخنرانی برگزار نمی شود (تعطیلات کریسمس، ترم و تابستان). استثناهای این برنامه ممکن است. لطفا از موسسه آموزشی مورد نظر خود پرس و جو کنید.

 

شناسایی مدارک دانشگاهی

لطفاً شناسنامه (به رسمیت شناختن) مدرک اتریشی خود را در کشور خود بررسی کنید. برای اطلاعات بیشتر به www.enic-naric.net مراجعه کنید.

 

برنامه خود را پیدا کنید

نشانک زرد رنگ “Studienwahl” خط افق وین و عبارت www.studienwahl.at© OeAD/Bisail را نشان می دهد.

 

آیا به دنبال یک برنامه مناسب یا یک دانشگاه مناسب هستید؟ در پایگاه داده Studyfinder www.studienwahl.at/en شما یک نمای کلی از آنچه موسسات آموزش عالی اتریش ارائه می دهند را خواهید دید. پایگاه داده را کاوش کنید، خود را در مورد بیش از 2000 برنامه تحصیلی در بیش از 70 موسسه آموزش عالی در قلب اروپا مطلع کنید و بهترین برنامه را برای خود بیابید!

لطفا توجه داشته باشید که زبان اصلی تحصیل در دانشگاه های اتریش و UAS آلمانی است. فقط چند برنامه به زبان انگلیسی تدریس می شود. در مورد یادگیری زبان آلمانی بیشتر بدانید

 

پذیرش در آموزش عالی اتریش توسط خود مؤسسات آموزشی سازماندهی می شود. برای پذیرش در یک برنامه آموزش عالی، ابتدا باید با موسسه ای که این برنامه را ارائه می دهد تماس بگیرید. آنها می توانند به شما اطلاع دهند که دقیقاً کدام شرایط پذیرش برای برنامه انتخابی شما اعمال می شود. لطفاً از بخش مؤسسات آموزش عالی بازدید کنید که در آنجا می توانید تمام اطلاعات مربوطه و آدرس های تماس را بیابید.

 

لطفاً توجه داشته باشید که OeAD هیچ گونه برنامه تحصیلی را بررسی نمی کند. این سایت فقط راهنمایی های کلی در مورد مسائل مربوط به تحصیل در اتریش ارائه می دهد. برای اطلاعات دقیق در مورد واجد شرایط بودن، روش پذیرش یا شرایط درخواست، لطفاً با دفتر پذیرش موسسه مورد نظر تماس بگیرید.

 

دانشگاه ها

تمام اطلاعات مربوط به فرآیند پذیرش را می توان در www.studienbeginn.at (فقط به زبان آلمانی) یافت. می توانید فرم درخواست پذیرش را در وب سایت دانشگاه اتریش خود بیابید. لطفاً آن را تکمیل کرده و به همراه تمام مدارک لازم به اداره پذیرش ارسال کنید.

 

به طور معمول، مدارک زیر برای پذیرش مورد نیاز است:

 

برای برنامه های کارشناسی

دانش آموزان دارای گواهی پایان تحصیلات اتحادیه اروپا / EEA:

 • مدرک ملیت (عکس پاسپورت شما)
 • گواهی پایان تحصیلات متوسطه که به شما حق پذیرش تحصیلات دانشگاهی در کشور خود را می دهد
 • تسلط به زبان آلمانی (گواهی پایان دوره متوسطه که دروس آلمانی حداقل 4 سال را تایید می کند یا مدرک زبان آلمانی یا مدارک مشابه)

 

دانش آموزان دارای گواهی پایان تحصیلات غیر اتحادیه اروپا / EEA:

 • مدرک ملیت (عکس پاسپورت شما)
 • گواهی پایان دوره متوسطه معادل
 • گواهی صلاحیت ویژه شما برای تحصیلات دانشگاهی (منبع آلمانی: “Nachweis der besonderen Universitätsreife”): باید ثابت کنید که در کشوری که دیپلم تحصیلات متوسطه شما را صادر کرده است، حق پذیرش در برنامه تحصیلی انتخابی خود را دارید.
 • تسلط به زبان آلمانی (گواهی پایان دوره متوسطه که دروس آلمانی حداقل 4 سال را تایید می کند یا مدرک زبان آلمانی یا مدارک مشابه)

برای برنامه های کارشناسی ارشد:

 • تکمیل موفقیت آمیز حداقل 6 ترم مدرک لیسانس تخصصی مرتبط (حداقل 180 ECTS)

 

برای دوره های دکتری:

 • مدرک کارشناسی ارشد در همان رشته تحصیلی که پروپوزال تحقیقاتی شما یا معادل آن است

 

توجه:

برنامه های دارای آزمون ورودی (مانند دانشگاه های پزشکی، دانشگاه های هنر، برنامه های مدرک UAS): لطفاً به موقع در مورد مهلت های درخواست، شرایط خاص و تاریخ امتحانات ورودی استعلام بگیرید (تاریخ پایان درخواست برای آزمون ورودی می تواند حداکثر 6 ماه باشد. قبل از شروع ترم)!

 

دانشگاه های علمی کاربردی

برای اکثر برنامه های تحصیلی در دانشگاه های علمی کاربردی، باید به صورت آنلاین درخواست دهید. شرایط لازم برای پذیرش در مقطع کارشناسی به شرح زیر است

 

مدرک عمومی ورودی دانشگاه (گواهی پایان دوره متوسطه معادل) یا صلاحیت حرفه ای مربوطه

برخی از برنامه های مدرک Fachhochschule نیز به مدرکی مبنی بر دانش کافی از زبان آلمانی نیاز دارند. علاوه بر این، همه متقاضیان باید مراحل ورود را طی کنند. این از یک رشته به برنامه دیگر متفاوت است. معمولاً باید مدارک کتبی ارائه دهید، آزمون های کتبی یا شفاهی را پشت سر بگذارید و در مصاحبه شرکت کنید.

 

برای برنامه های کارشناسی ارشد

 

تکمیل موفقیت آمیز حداقل 6 ترم مدرک لیسانس تخصصی مرتبط (حداقل 180 ECTS)

 

دانشکده های تربیت معلم دانشگاه

شما باید برای اکثر برنامه های تحصیلی در کالج های آموزش معلم به صورت آنلاین ثبت نام کنید. کلیه اطلاعات مربوط به فرآیند پذیرش را می توان در وب سایت موسسه یافت. لطفا توجه داشته باشید که شما باید دانش کافی از زبان آلمانی داشته باشید.

مقررات شهریه برای دانشگاه ها

برای دانشجویان و دانشجویان اتریشی که وضعیت مشابه اتریشی ها دارند (یعنی اتباع تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا) و از حداقل مدت برنامه تحصیلی خود به اضافه دو ترم تجاوز نکرده اند، هیچ هزینه ای پرداخت نمی شود. بعد از دو ترم تلورانس باید هر ترم 363.36 یورو بپردازید.

 

برای سایر دانشجویان کشورهای ثالث (که دارای مجوز اقامت دانشجویی هستند) معمولاً 726.72 یورو در هر ترم مورد نیاز است.

 

هزینه عضویت در اتحادیه دانشجویی “ÖH-Beitrag” و هزینه بیمه حوادث دانشجویی 20.20 یورو در هر ترم است و برای همه دانشجویان اجباری است.

معافیت از پرداخت شهریه یا بازپرداخت کامل یا جزئی شهریه در موارد خاص امکان پذیر است (به عنوان مثال برای دارندگان بورسیه های تحصیلی خاص، برای شرکت کنندگان در برنامه های مبادله و مشارکت های دانشگاهی، برای دانشجویان کشورهای خاص). اطلاعات بیشتر به صورت مستقیم در وب سایت دانشگاه موجود است.

 

دانشگاه علوم کاربردی

دانشگاه های علمی کاربردی حق دریافت شهریه را دارند. برای جزئیات بیشتر، لطفاً مستقیماً با موسسه مورد نظر خود تماس بگیرید.

 

دانشگاه های خصوصی و کالج های دانشگاهی آموزش معلمان

هزینه های تحصیل از یک موسسه به موسسه دیگر متفاوت است. لطفا مستقیما با موسسه تماس بگیرید.

 

بورسیه ها

موضوع grants.at OeAD/Gianmaria Gava

فرصت های بورس تحصیلی مختلف و همچنین بودجه پروژه ممکن برای دانشجویان و محققان بین المللی وجود دارد. بسته به کشور مبدا و سطح تحصیل شما، گزینه های مختلفی برای تامین مالی وجود دارد.

 

لطفا در نظر داشته باشید که بورسیه های تحصیلی توسط موسسات مختلف ارائه می شود. همچنین می توانید به دنبال بورسیه تحصیلی یا سایر فرصت های مالی موجود در کشور خود باشید.

 

 

فرصت های بورسیه شامل موارد زیر است:

 

 

بورسیه های ارائه شده توسط طیف گسترده ای از موسسات را می توان در www.grants.at، جامع ترین پایگاه داده اتریش برای بورسیه ها و کمک هزینه های تحقیقاتی یافت.

برنامه های بورسیه OeAD برای دانشجویان کارشناسی، فارغ التحصیلان، کارشناسی ارشد، دانشجویان دکترا و محققان

 

بورسیه های تحصیلی که توسط خود مؤسسات آموزش عالی ارائه می شود. برخی از مؤسسات آموزش عالی اتریش ممکن است تعداد کمی بورسیه یا کمک هزینه به دانشجویان و محققان بین المللی ارائه دهند، اگرچه این نوع گزینه ها نسبتاً نادر هستند. می توانید پایگاه داده ما را بررسی کنید www.grants.at یا امکان هرگونه کمک مالی را مستقیماً با موسسه مورد نظر خود بررسی کنید.

Euraxess – محققان در حرکت

Euraxess – Researchers in Motion یک ابتکار اروپایی است که دسترسی به طیف گسترده ای از اطلاعات و خدمات پشتیبانی را برای محققانی که مایل به دنبال کردن مشاغل تحقیقاتی در اروپا هستند فراهم می کند. می توانید موقعیت های شغلی و بورسیه های تحصیلی را در Euraxess Jobs بیابید.

 

اطلاعات خاصی در مورد اتریش در www.euraxess.at پیدا خواهید کرد. مراکز خدمات Euraxess به شما و خانواده تان کمک می کنند تا حرکت خود را به اتریش برنامه ریزی و سازماندهی کنید و در همه امور مربوط به جابجایی کمک ارائه دهید. تمامی خدمات شبکه Euraxess رایگان است. کمک هزینه های تحقیقاتی را نیز می توان در پایگاه داده ما www.grants.at یافت.

 

 

برنامه های آمادگی دانشگاه

آموزش © OeAD/Bisail

برنامه های آمادگی دانشگاه دوره های فشرده ای را برای متقاضیان دانشگاه های خارجی ارائه می دهد تا آنها را برای امتحانات تکمیلی که توسط دانشگاه ها تجویز می شود آماده کند. موسسات دوره هایی را در موارد زیر ارائه می دهند:

 

آلمانی به عنوان یک زبان خارجی

انگلیسی، ریاضیات، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، تاریخ، جغرافیا

OeAD شخص حقوقی برای برنامه های آمادگی دانشگاهی دانشگاه های وین، گراتس و لئوبن است. علاوه بر برنامه های آماده سازی که توسط OeAD اداره می شود، سایر مؤسسات آموزش عالی نیز برنامه های مقدماتی را ارائه می دهند. اطلاعات بیشتر را در اینجا پیدا می کنید. توجه: فقط در صورتی می توانید در دوره آلمانی برنامه آمادگی دانشگاه ثبت نام کنید که قبلاً توسط یکی از دانشگاه های اتریش پذیرفته شده باشید. اگر برنامه تحصیلی انتخابی شما عمدتاً به زبان آلمانی برگزار می شود، برای پذیرش در دوره آلمانی برنامه آمادگی دانشگاهی، لازم است سطح آلمانی حداقل A2 (طبق چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان ها، CEFR) را ثابت کنید. به این معنی که در ابتدا به مدرک زبان حداقل A2 نیاز دارید تا بتوانید برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود درخواست دهید (فقط در صورتی که برنامه تحصیلی شما عمدتاً به زبان آلمانی برگزار شود). لطفاً از دانشگاه مورد نظر خود سؤال کنید که کدام مدرک زبان پذیرفته می شود. درس خواندن و زندگی کردن

این بخش اطلاعاتی در مورد آموزش عالی در اتریش، حمایت مالی و مسکن برای دانشجویان ارائه می دهد. محتوا به طور مداوم به روز می شود.

 

بررسی اجمالی: تحصیل در اتریش

پشتیبانی مالی

مسکن برای دانش آموزان

بررسی اجمالی: تحصیل در اتریش

برای کسب اطلاعات در مورد سیستم آموزشی اتریش به زبان های مختلف (از جمله عربی، اردو و دری) لطفاً به www.bildungssystem.at مراجعه کنید.

 

همه برنامه های تحصیلی موجود: www.studienwahl.at.

 

الزامات و مهلت ثبت نام می تواند متفاوت باشد: لطفاً وب سایت موسسه آموزشی یا برنامه تحصیلی مربوطه را بررسی کنید.

 

برنامه های موجود (لطفاً توجه داشته باشید که کارشناسی و کارشناسی ارشد جایگزین دیپلم قدیمی در بسیاری از زمینه ها شده اند):

 

مدرک لیسانس: حداقل مدت 6-8 ترم و 180-240 ECTS بسته به برنامه

مقطع کارشناسی ارشد: حداقل مدت 2-4 ترم و 60-120 ECTS بسته به برنامه

برنامه دیپلم: حداقل 4-6 سال، بسته به برنامه. این مدرک Magister / Magistra یا مهندس نامیده می شود (فقط مطالعات مهندسی)

دوره دکتری / دکترا: حداقل مدت زمان 3 سال

ثبت نام به عنوان دانشجو/دانشجوی غیرمدرک: متقاضیانی که کلیه شرایط لازم را دارند و دارای کلیه مدارک یا گواهینامه های لازم هستند، می توانند به عنوان دانشجوی عادی ثبت نام کنند. این بدان معنی است که آنها به تمام دوره ها و امتحانات دسترسی دارند و می توانند مدرک بگیرند.

 

متقاضیانی که همه شرایط را برآورده نمی کنند ممکن است بتوانند ابتدا به عنوان دانشجوی غیرمدرک ثبت نام کنند و به برنامه آمادگی دانشگاه بپیوندند تا به مدارک از دست رفته دست یابند. دانشجوی غیر مدرک نیز دسترسی به موارد زیر را می دهد:

 

آموزش تکمیلی مورد نیاز برای تایید صلاحیت خارجی (Nostrifizierung)

دوره های انفرادی برای پناهندگان (مانند برنامه MORE)

لطفاً توجه داشته باشید که دانشجویان غیرمدرک حق دریافت کمک فدرال برای دانشجویان را ندارند!

 

آموزش عالی اتریش توسط دانشگاه ها، دانشگاه های خصوصی، دانشگاه های علمی کاربردی و کالج های دانشگاهی آموزش معلم ارائه می شود. جزئیات بیشتر را می توانید در www.studyinaustria.at بیابید.

 

Universitäten: اتریش در مجموع دارای 22 دانشگاه دولتی و 12 دانشگاه خصوصی است. اطلاعات مربوط به دانشگاه های دولتی را می توانید در اینجا بیابید. اطلاعات مربوط به دانشگاه های خصوصی را می توانید در اینجا بیابید.

 

برای برنامه های تحصیلی لطفاً www.studienwahl.at را بررسی کنید.

 

دانشگاه ها این مدارک را ارائه می دهند:

 

عزب

استاد

دیپلم

برنامه دکتری / دکتری

دانشگاه های علوم کاربردی (FH): دانشگاه های علوم کاربردی آموزش های آکادمیک مناسبی نیز ارائه می دهند، اما بیشتر بر تجارت و صنعت متمرکز هستند. یک نمای کلی را می توان در اینجا یافت. تمام برنامه های تحصیلی را می توان در www.studienwahl.at یافت.

 

دانشگاه های علمی کاربردی این مدارک را ارائه می دهند:

 

لیسانس

فوق لیسانس

کالج های دانشگاهی آموزش معلمان: کالج های دانشگاهی آموزش معلمان معلمانی را برای مدارس اتریش تربیت می کنند. در حال حاضر 14 موسسه از این تعداد (9 موسسه دولتی، 5 موسسه خصوصی) وجود دارد. اطلاعات بیشتر را در اینجا خواهید یافت. این نوع موسسه فقط مدرک لیسانس را ارائه می دهد.

 

هزینه های تحصیل:

 

دانشگاه‌های دولتی برای حداقل مدت برنامه تحصیلی مربوطه به اضافه دو ترم، در صورتی که دانشجویان تبعه اتریش باشند یا وضعیت مشابهی داشته باشند، شهریه دریافت نمی‌کنند. پس از آن، شهریه دریافت می شود.

دانشگاه های علمی کاربردی حق دریافت شهریه را دارند. لطفا برای جزئیات بیشتر با موسسه مربوطه تماس بگیرید.

شهریه های دانشگاه های خصوصی و کالج های دانشگاهی آموزش معلمان از یک موسسه به موسسه دیگر متفاوت است. لطفا برای جزئیات بیشتر با موسسه مربوطه تماس بگیرید.

پشتیبانی مالی

لطفاً توجه داشته باشید که دانش‌آموزان حق دریافت “Bedarfsorientierte Mindestsicherung BMS” را ندارند، زیرا انتظار می‌رود که دریافت‌کنندگان برای کاریابی از طریق AMS خدمات عمومی استخدام اتریش در دسترس باشند. با این حال، دانشجویان عادی ممکن است واجد شرایط دریافت کمک فدرال باشند.

 

دانشجویان غیر مدرک حق دریافت BMS یا کمک فدرال را ندارند.

 

Studienbeihilfe (کمک فدرال برای دانش آموزان): دانشجویان عادی می توانند در صورت نیاز به حمایت مالی برای کمک فدرال درخواست دهند، اما لطفاً توجه داشته باشید که همه دانش آموزان واجد شرایط نیستند. حمایت مالی، در صورت اعطا، ماهانه توسط سازمان کمک هزینه تحصیلی اتریش (Studienbeihilfenbehörde) پرداخت می شود. اطلاعات بیشتر را می توان در اینجا یافت.

 

حقایق مهم:

 

دانشجویان بدون مدرک واجد شرایط نیستند.

پناهجویان و دانشجویانی که به آنها مرخصی موقت اعطا شده است، حق دریافت کمک فدرال برای دانشجویان را ندارند.

دانش آموزان واجد شرایط باید مدارک موفقیت تحصیلی را ارائه دهند.

Leistungsstipendium و Förderungsstipendium (کمک هزینه تحصیلی مبتنی بر عملکرد و بودجه برای پایان نامه): بورسیه های مبتنی بر عملکرد به دانش آموزانی که به سرعت و با نمرات بسیار خوب مطالعه کرده اند، پاداش می دهد. این بورسیه ها مستقیماً توسط مؤسسه دانشگاهی اعطا می شود و دانشجویان باید پس از پایان یک سال تحصیلی برای آن درخواست دهند. برای جزئیات لطفا با موسسه مربوطه تماس بگیرید.

 

Förderungsstipendium از دانشجویان منتخبی که در حال نوشتن پایان نامه خود هستند حمایت مالی می کند. ضوابط و شرایط را می توان از موسسه مربوطه دریافت کرد.

 

Liese Prokop Stipendium des OIF

صندوق ادغام اتریش (ÖIF) برای دانشجویان متعهد که مستحق پناهندگی هستند، عملکرد تحصیلی بسیار خوبی از خود نشان می دهند، بودجه دولتی در اتریش دریافت نمی کنند و به طور قابل تاییدی برای تحصیل به حمایت مالی نیاز دارند، بورسیه می دهد.

دانشگاه وین: بورسیه های تحصیلی ویژه برای دانشجویان پناهنده در دانشگاه وین. اطلاعات بیشتر در اینجا (به زبان آلمانی).

 

پایگاه داده های اتریش برای بورسیه ها و کمک هزینه های تحقیقاتی: www.grants.at بزرگترین پایگاه داده آنلاین اتریش برای بورسیه ها و کمک هزینه های تحقیقاتی برای تمام زمینه های دانشگاهی است. گزینه های حمایت مالی برای دانشجویان، فارغ التحصیلان و محققان از کمک های مالی و بورس های تحصیلی کلاسیک، کمک هزینه ها و جوایز تا برنامه های حمایتی تحقیقاتی گسترده ملی، اروپایی و بین المللی را شامل می شود.

 

مسکن برای دانش آموزان

خوابگاه های دانشجویی: خوابگاه های اتریش قیمت های مطلوبی را برای دانشجویان ارائه می دهند (قیمت واقعی بسته به ارائه دهنده، خانه و طبقه بندی اتاق). لیست کاملی از تمام خوابگاه های اتریش را می توانید در اینجا پیدا کنید.

 

OeAD-Housing Office یکی از شرکت های تابعه OeAD است و خوابگاه ها و آپارتمان های دانشجویی را فراهم می کند. اطلاعات تکمیلی را می توان در اینجا یافت.

 

آپارتمان های مشترک: اتحادیه ملی دانشجویان اتریش ÖH مشاوره هایی را برای جوامعی که دارای آپارتمان های مشترک هستند در مورد قراردادها، سپرده ها و موارد دیگر ارائه می دهد. اطلاعات بیشتر را می توان در اینجا یافت.

 

آخرین اطلاعات در مورد دوره ها و اخبار مربوطه را می توانید در صفحه فیس بوک ما پیدا کنید. اطلاعات تماس و اطلاعات را می توان در مجموعه پیوندهای ما یافت.

 

ورود

دو طبقه © OeAD/Bisail

برای ورود به اتریش برای مقاصد تحصیلی، ممکن است نیاز به ویزا و/یا اجازه اقامت داشته باشید. لطفاً توجه داشته باشید که شرایط دقیق برای ویزا و/یا اجازه اقامت به ملیت شما بستگی دارد. بنابراین بسیار مهم است که همیشه با مقامات مربوطه در اتریش و/یا در کشور خود بررسی کنید که کدام قوانین و رویه ها بر اساس وضعیت خاص شما به شما مربوط می شود.

 

اتباع اتحادیه اروپا / EEA نه به ویزا نیاز دارند و نه به عنوان اقامت. با این حال، آنها باید در مدت سه ماه پس از ورود به اتریش در مرجع مسئول اقامت ثبت نام کنند.

اتباع سایر کشورها به ویزای C (برای اقامت حداکثر 90 روزه) یا ویزای D (برای اقامت حداقل 91 روز تا حداکثر 6 ماه) یا مجوز اقامت برای مقاصد تحصیلی (برای اقامت بیشتر از شش ماه).

استثنا: متقاضیانی که مجاز به ورود بدون ویزا به اتریش هستند (اطلاعات در این مورد از سفارتخانه های اتریش در دسترس است) می توانند پس از حضور در اتریش برای دریافت مجوز اقامت از مرجع اقامت اقدام کنند.

 

نکته مهم: ویزا در اتریش قابل تمدید نیست.

 

مقررات ورود COVID-19

در 19 دسامبر 2020، فرمان ورود COVID-19 (“فرمان ورود COVID-19”) تغییر کرد. اطلاعات بیشتر در مورد سوالات مربوط به ویزا و عنوان اقامت و شرایط واقعی ورود به اتریش لطفا اینجا را کلیک کنید.

 

آماده سازی را زود شروع کنید

ما توصیه می کنیم که فرآیند ویزا را زودتر شروع کنید (حدود سه ماه قبل از اینکه قصد ورود به اتریش را داشته باشید)، زیرا ممکن است مدتی طول بکشد تا تمام مدارک مربوطه را جمع آوری کنید.

 

اطلاعات بیشتر: www.oead.at/entry

                                       

 

ماندن

تصویر Schreibtisch© OeAD/Bisail

ثبت

در اتریش ثبت نام در مقامات شهری (Meldeamt: Gemeindeamt, Magistratisches Bezirksamt) در عرض سه روز کاری پس از ورود به کشور الزامی است. برای این کار به یک فرم ثبت نام (Meldezettel، موجود در دفاتر ثبت نام یا اینترنت) نیاز دارید که باید توسط شما تکمیل شود و توسط صاحبخانه / صاحبخانه خود امضا شود (در خوابگاه های جوانان و هتل ها این ثبت نام توسط مدیریت انجام می شود زمانی که شما چک کردن). تغییر آدرس نیز باید ظرف 3 روز کاری به اداره ثبت گزارش شود. لطفا فراموش نکنید که هنگام خروج از اتریش به اداره ثبت نام اطلاع دهید.

 

توجه: اتباع کشورهای اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و اتباع سوئیس در صورت اقامت بیش از 3 ماه در اتریش باید برای تأیید ثبت نام (Anmeldebescheinigung) نیز درخواست دهند.

 

بیمه سلامت برای دانشجویان

شما باید مطمئن شوید که در طول اقامت خود به درستی بیمه شده اید. دانشجویانی که در یک دانشگاه اتریش یا برنامه مدرک UAS پذیرفته شده‌اند، می‌توانند با یکی از شرکت‌های دولتی محلی (Österreichische Gebietskrankenkasse) بیمه درمانی جامع بگیرند. این بیمه فقط برای اتریشی ها و خارجی هایی که اقامت قانونی در اتریش را ایجاد کرده اند (و دارای چندین الزام در مورد مدت زمان تحصیل، تغییر برنامه های تحصیلی، درآمد و برنامه های تحصیلی قبلاً تکمیل شده هستند) در دسترس است. فرم های درخواست برای این پوشش بیمه در دفاتر شعب مربوطه Gebietskrankenkasse و اتحادیه دانشجویان اتریش (ÖH – Österreichische Hochschülerschaft) موجود است.

 

دانش‌آموزان کشورهای اتحادیه اروپا/EEA که دارای بیمه درمانی معتبر در کشور خود هستند، به کارت بیمه سلامت اروپا نیاز دارند. از طرف دیگر، دانشجویان همچنین می‌توانند از بیمه درمانی خصوصی مطابق با استاندارد شرکت‌های دولتی محلی اتریش استفاده کنند.

 

برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید یا از پایگاه داده ما “ورود و اقامت برای دانشجویان و محققان” دیدن کنید.

 

محل اقامت

تصویر اتاق دانشجویی با تخت و قفسه کتاب © OeAD/Bisail

اتریش سنت اسکان در محوطه دانشگاه را ندارد. دانش‌آموزان در اتریش یا در یک سالن اقامتی یا در خوابگاه خصوصی زندگی می‌کنند. برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر، دانشگاه های اتریش یا UAS (Fachhochschulen) به طور خودکار اتاقی را هنگام ثبت نام برای دوره خود اختصاص نمی دهند. بلکه باید خودتان برای اقامت جستجو کنید.

 

پیدا کردن یک آپارتمان

گزینه های زیادی برای ترتیب دادن محل اقامتی وجود دارد که مناسب شما باشد، اما مطمئن شوید که در اسرع وقت به دنبال اتاقی هستید. همچنین مهم است که در دانشگاه خود بررسی کنید که آیا آنها می توانند یک اتاق ترتیب دهند یا خیر.

 

مسکن دانشجویی OeAD

خوابگاه دانشجویی Leoben© J. Konstantinov

خوابگاه دانشجویی mineroom leoben© J. Konstantinov

مسکن دانشجویی OeAD سالانه برای حدود 12000 دانشجو در OeAD-Guesthouses و سایر اقامتگاه های دانشجویی در وین، گراتس، سالزبورگ، اینسبروک، لینز، کلاگنفورت و لئوبن، محل اقامت ارائه می دهد. 2/3 دانشجویان در وین مستقر هستند و بیش از 2500 نفر در خانه های غیرفعال اقامت دارند. هدف ما این است که آنها در حین تجربه نسبت قیمت به عملکرد مناسب، احساس راحتی کنند. مسکن دانشجویی OeAD به عنوان یک شریک ضروری برای دانشگاه‌ها، دانشگاه‌های علمی کاربردی و کالج‌های دانشگاهی آموزش معلم در زمینه تحرک دانشجویان بین‌المللی، خوابگاه‌های کاملاً مبله را در طول سال تحصیلی و همچنین در ماه‌های تابستان (ژوئیه تا سپتامبر) فراهم می‌کند.

 

اطلاعات بیشتر و جزئیات برنامه در وب سایت موجود است: www.oeadstudenthousing.at

 

زندگی در یک آپارتمان مشترک (به اصطلاح “WG”)

آپارتمان های مشترک خصوصی (به آلمانی Wohngemeinschaften یا فقط WG نامیده می شود) احتمالاً محبوب ترین شکل اقامت هستند. چند دانش آموز با هم یک آپارتمان دارند و هر کدام اتاق مخصوص به خود را دارند، در حالی که آشپزخانه و حمام مشترک دارند. ساکنان نیز اجاره بها را تقسیم می کنند. بسته به جایی که تحصیل می کنید، باید حدود 250 تا 450 یورو در ماه برای اجاره هزینه کنید. در www.jobwohnen.at می توانید مسکن در آپارتمان های مشترک جستجو کنید.

 

زندگی در تالار محل سکونت (یا خوابگاه)

به طور کلی، خوابگاه ها انواع مختلفی از آپارتمان ها را ارائه می دهند (آپارتمان های یک نفره و اجتماعات زندگی دو، سه یا چهار دانشجو). این نوع اقامتگاه در یک اجتماع نشیمن واقع شده است، اما دارای حمام و توالت خصوصی است. آشپزخانه یک اتاق مشترک برای مستاجران یک آپارتمان است. در وب سایت اتحادیه دانشجویان اتریش می توانید نمای کلی از اقامتگاه های دانشجویی در سراسر اتریش را بیابید.

 

قرارداد خود را بررسی کنید

قبل از امضای قرارداد، مطمئن شوید که چه صورت حساب هایی در اجاره گنجانده شده است، زیرا ممکن است تأثیر زیادی بر بودجه شما داشته باشد. برخی از اقامتگاه‌ها شامل گاز، برق، تلویزیون و اینترنت در اجاره می‌شوند و برای برخی دیگر هزینه‌های اضافی علاوه بر اجاره بها هستند.

 

حتما قبل از امضای قرارداد اجاره خود را نیز مطالعه کنید. بررسی کنید که اجازه دارید با اتاق خود چه کاری انجام دهید. به عنوان مثال، ممکن است اجازه نداشته باشید دیوارها را رنگ کنید. همچنین، بپرسید اگر مشکلی دارید، به عنوان مثال، انسداد مجرای فاضلاب، با چه کسی صحبت کنید. اگر در مورد محل اقامت خود شکایتی دارید، ابتدا باید با مسئول مستقیم صحبت کنید. اگر به کمک نیاز دارید، می توانید از افسر مسکن یا هماهنگ کننده خوابگاه در دانشگاه خود بپرسید.

 

هزینه های زندگی

Tramway© OeAD/Bisail

اگرچه اتریش جزو ثروتمندترین کشورهای جهان به حساب می آید، اما هزینه عمومی زندگی در اتریش در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی چندان بالا نیست.

 

چقدر پول نیاز خواهم داشت؟

در فهرست زیر تخمینی از هزینه های زندگی ماهانه برای دانشجویان (به یورو) را خواهید یافت. این ارقام فقط به عنوان یک دستورالعمل عمل می کنند و نمی توانند الزام آور تلقی شوند. در هزینه های اسکان، مکانی در یک سالن دانشجویی به عنوان مبنای محاسبه قرار گرفته است.

 

محل اقامت تقریبا 400 یورو

هزینه ها بستگی به شهری دارد که می خواهید در آن تحصیل کنید، آنچه در اجاره گنجانده شده است و ترتیبات انجام شده توسط موسسه. به عنوان مثال، مسکن در وین گرانتر از شهرهای کوچکتر است. اطلاعات بیشتر در مورد مسکن را می توانید در بخش مسکن ما بیابید.

 

غذا (به استثنای کالاهای لوکس و تنباکو) تقریباً 250 یورو

خوشبختانه اتریش سوپرمارکت های تخفیفی زیادی دارد که غذا را با قیمت های مناسب ارائه می دهند. بسیاری از دانشگاه ها کافه تریاهای دانشجویی سلف سرویس (منسا) دارند که می توانید یک وعده غذایی خوب با قیمت مناسب تهیه کنید. اما ارزان ترین راه برای غذا خوردن این است که خودتان آشپزی کنید. برخی از قیمت های متوسط: یک فنجان قهوه/چای در کافه: 3 یورو، یک ساندویچ در نانوایی: 3،50 یورو، یک شام در یک رستوران دانشجویی معمولی: 10 یورو.

 

مطالعات و نیازهای شخصی (کتاب، فرهنگ، تفریح): تقریبا. 300 یورو

بلیط مترو یا اتوبوس حدود 2.20 یورو برای یک کرایه در شهر، بلیط سینما تقریباً 9 یورو و بلیط موزه حدود 8 یورو هزینه دارد. با این حال، دانش آموزان واجد شرایط برای تعدادی از امتیازات قیمت هستند. مقامات حمل و نقل عمومی و بسیاری از موزه‌ها، سینماها، تئاترها و سایر مکان‌های فرهنگی هنگام نشان دادن کارت دانشجویی، تخفیف‌های دانشجویی می‌دهند.

 

مجموع در هر ماه تقریبا 950 یورو

متوسط ​​هزینه زندگی ماهانه یک دانشجو در اتریش تقریباً 950 یورو است. این ممکن است کمی متفاوت باشد، بسته به محل تحصیل شما – به عنوان مثال، هزینه های اقامت و سایر هزینه های زندگی ممکن است در وین و سایر شهرهای بزرگتر از به عنوان مثال در Wr.Neustadt بیشتر باشد. و البته، مقدار پولی که شما نیاز خواهید داشت تا حد زیادی به میزان اقتصادی زندگی شما بستگی دارد. بنابراین، گفتن اینکه یک دانشجو در اتریش به چه مقدار پول در ماه نیاز دارد، دشوار است.

 

 

 

 

کار کردن

Chmemieflaschen© OeAD/Bisail

اینکه آیا شما مجاز به کار در اتریش هستید یا نه به ملیت، نوع کار و – برای اتباع کشورهای ثالث – به نوع اقامت شما بستگی دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد کار در اتریش، لطفا اینجا را کلیک کنید یا از پایگاه داده ما “ورود و اقامت برای دانشجویان و محققان” دیدن کنید.

 

اگر به دنبال شغلی به عنوان محقق در اتریش هستید، لطفاً به Euraxess Austria مراجعه کنید: www.euraxess.at در آنجا همچنین می توانید اطلاعات اولیه در مورد سهم های تامین اجتماعی و مالیات بر درآمد را بیابید.

 

لطفا توجه داشته باشید که ما یک اداره کار نیستیم و هیچ اطلاعاتی در مورد فرصت های شغلی آزاد احتمالی نداریم. ما نمی توانیم کار در اتریش ترتیب دهیم، یا از طرف شما به دنبال کار پاره وقت باشیم.

 

آمار و ارقام

مساحت: 83871 کیلومتر مربع (32382 مایل مربع)

 

جمعیت: 8.7 میلیون نفر (2016)

 

زبان رسمی: آلمانی (زبان های اقلیت: کرواتی، اسلوونیایی، مجارستانی، چکی، اسلواکی، رومی)

 

واحد پول: یورو (یورو)

 

پایتخت: وین

 

استان های اتریش: وین، اتریش سفلی، اتریش علیا، اشتایر، تیرول، کارنتیا، سالزبورگ، فورارلبرگ، بورگنلند

 

بزرگترین شهرها: وین، گراتس، لینز، سالزبورگ، اینسبروک

 

ادیان: کاتولیک رومی 59٪، پروتستان (لوتری) 3.4٪، مسلمان 7٪، مسیحی ارتدکس 5.5٪، غیر وابسته و سایر 25٪

 

آب و هوا: تابستان های معتدل با موج های گرما گاه به گاه، خنک تر در مناطق آلپ. زمستان های خنک، ابری و مرطوب (برف در مناطق آلپ)

 

کشورهای همسایه: جمهوری چک، آلمان، مجارستان، ایتالیا، لیختن اشتاین، اسلواکی، اسلوونی، سوئیس

 

اتریشی های معروف: ولفگانگ آمادئوس موتزارت (آهنگساز)، زیگموند فروید (روانپزشک)، آرنولد شوارتزنگر (فرماندار و بازیگر)، اروین شرودینگر (فیزیکدان)، لودویگ ویتگنشتاین (فیلسوف)، ماریا ترزیا (ملکه سلطنت)، لیز مایتنرست (P) ماخ (فیزیکدان)، الفریده یلینک (رمان نویس و برنده جایزه نوبل ادبیات)، برتا فون ساتنر (پسیفیست، اولین زنی که جایزه صلح نوبل را دریافت کرد)، فردریش فون هایک (اقتصاددان)، جوزف هایدن، فرانتس شوبرت، فرانتس لیست، آرنولد شونبرگ، آنتون بروکنر (آهنگسازان)، اگون شیله، گوستاو کلیمت (نقاشان)، ….

 

نقشه اتریش

 

زندگی روزمره

در این بخش، اطلاعاتی در مورد جنبه های مختلف زندگی در اتریش، از جمله موارد زیر را خواهید یافت:

 

مسافرت رفتن

فرهنگ

ورزش و اوقات فراغت

مشاوره و کمک

مسافرت رفتن

Tractor© OeAD/Bisail

آیا قصد دارید از طریق اتریش یا اروپا سفر کنید؟

سپس تمام اطلاعات مهم لازم در مورد سفر با اتوبوس، قطار یا هواپیما را در اینجا پیدا خواهید کرد. اتریش کشور بسیار کوچکی است، اما سیستم حمل و نقل عمومی گسترده ای دارد. برای رفت و آمد در اتریش یا مناطق مختلف اروپا واقعاً نیازی به ماشین ندارید. وین تنها شهری است که مترو دارد – همه شهرهای دیگر دارای سیستم اتوبوس یا تراموا خوب برای رفت و آمد هستند. برای یک مرور کلی از شبکه حمل و نقل عمومی در شهر یا شهر خود، وب سایت شهر را بررسی کنید.

 

توسط دوچرخه

 

یکی از راه های بسیار ارزان و آسان، گشت و گذار در شهر با دوچرخه است. در وین می توانید از CityBike استفاده کنید که به شما امکان می دهد تقریباً رایگان در وین رانندگی کنید. برای تبدیل شدن به یک سیتی باکر فقط یک بار باید ثبت نام کنید. پس از ثبت نام و پرداخت هزینه ثبت نام (1 یورو)، می توانید یک دوچرخه از هر ایستگاه دوچرخه کرایه کنید. اولین ساعت استفاده از دوچرخه رایگان است.

 

با قطار

 

سفر با قطار ساده ترین راه است. OeBB (Österreichische Bundesbahn) شرکت راه آهن عمومی است و نرخ های ویژه ای را برای سفر در داخل اتریش یا کشورهای همسایه ارائه می دهد. اگر می خواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید، بلیط SparSchiene را رزرو کنید که با قیمتی کمتر از 9 یورو در دسترس است. اگر می خواهید اروپا را کشف کنید، می توانید با بلیط SparSchiene از 19 یورو به زیباترین شهرهای اروپا سفر کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بلیط های تفریحی مختلف، از صفحه اصلی OeBB دیدن کنید.

 

Westbahn اولین شرکت راه آهن خصوصی در اتریش است که خدمات قطار مسافربری را بین وین و سالزبورگ ارائه می دهد. آنها بلیط های ارزان ارائه می دهند و شما همچنین می توانید بلیط ها را مستقیماً در قطار خریداری کنید!

 

به وسیله هواپیما

 

اگر می خواهید به شهرهای دیگر پرواز کنید، وین نقطه شروع خوبی است. علاوه بر این، خطوط هوایی ارزان نیز از براتیسلاوا شروع می‌شوند که با اتوبوس یا قطار تنها یک ساعت راه است. اگر می خواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید، بلیط خود را از قبل از طریق اینترنت رزرو کنید.

 

به اشتراک گذاری خودرو

 

اگر فقط برای یک سفر آخر هفته یا یک سفر خرید به ماشین نیاز دارید، می توانید آژانس اشتراک گذاری آکار را امتحان کنید. ماشین‌ها در مکان‌های مختلف اتریش در دسترس هستند و اگر آن را با قطار ترکیب کنید، حتی ارزان‌تر است!

 

فرهنگ

در سراسر جهان اتریش به خاطر گذشته و حال فرهنگی غنی خود شناخته شده است. این ثروت از دستاوردهای هنری در بناهای معماری مانند Stephansdom (کلیسای جامع سنت استفان)، کاخ شونبرون، کاخ هافبورگ، “Goldenes Dachl” در اینسبروک، ابی ملک، “Loos-Haus” یا “Hundertwasser-” نشان داده شده است. هاوس» در وین. برنامه گسترده ای از نمایشگاه های هنری، تئاتر، کنسرت ها، جشنواره ها و رویدادهای فولکلور این پیشنهاد فرهنگی را تکمیل می کند. گروه های کر مشهور جهان (کر پسران وین، آرنولد- شوئنبرگ- کر) و ارکسترها مانند فیلارمونیک وین، وینر سمفونیکر، Camerata Academica سالزبورگ، کنسانتوس موزیکوس و ارکستر هنری وین به عنوان سفیران برای اتریش عمل می کنند. در سرتاسر اتریش، گزینه های فرهنگی و امکانات ورزشی گسترده ای خواهید یافت. روزنامه های روزانه و برنامه های ویژه اطلاعاتی در مورد رویدادهای فرهنگی و ورزشی جاری ارائه می دهند.

 

در وب سایت www.kulturleben.at نکات به روزی برای رویدادها، نمایشگاه ها یا ابتکارات خاص پیدا خواهید کرد. کاتالوگ فرهنگی پیوندهایی به تمام حوزه های فرهنگی ارائه می دهد. در حال حاضر، بسیاری از وب‌سایت‌های مرتبط فقط به زبان آلمانی در دسترس هستند، اما بخش‌های آن به زبان انگلیسی مرتباً بزرگ‌تر می‌شوند.

 

برای دانش‌آموزان، بلیت‌های با قیمت کاهش‌یافته برای تئاتر، کنسرت و سینما در دسترس است و همیشه ارزش درخواست تخفیف دانشجویی را دارد. برای اطلاعات بیشتر، لطفاً با دپارتمان‌های فرهنگی ÖH (Kulturreferate) در دانشگاه انتخابی خود تماس بگیرید.

 

ورزش و اوقات فراغت

چه بخواهید فعال باشید یا به سادگی در یک کافه با دوستان خود استراحت کنید، فرصت ها و گزینه های زیادی برای گذراندن اوقات فراغت شما وجود دارد. علاوه بر این، هر موسسه دارای شبکه ای از انجمن ها است که دانش آموزان را برای فعالیت های دانشگاهی، ورزش و تفریح ​​گرد هم می آورد. همه این انجمن ها توسط دانشجویان اداره می شوند و برخی از آنها دارای گرایش بین المللی هستند. دو تا از انجمن های بزرگ بین المللی دانشجویی AIESEC و شبکه دانشجویی اراسموس (ESN) هستند.

 

اگر می خواهید تناسب اندام خود را حفظ کنید، پس یکی از دوره های ورزشی ارائه شده توسط بخش ورزش دانشگاه (USI) را انتخاب کنید. چه بخواهید چیز جدیدی مانند زومبا را امتحان کنید یا فقط با دانش آموزان دیگر بدوید، با دانشجویان جدید دیگری آشنا خواهید شد و احتمالاً دوستان جدیدی پیدا خواهید کرد. اگر می‌خواهید در اتریش یا به نقاط مختلف اروپا سفر کنید، لطفاً برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع از بخش سفر ما دیدن کنید.

 

لیگ ورزشی کالج اتریش ورزش کالج آمریکایی را در موسسات آموزش عالی اتریش ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر، لطفاً به وب سایت ACSL مراجعه کنید.

مشاوره و کمک

چه قبل از ورود خود به اتریش در حال تحقیق باشید و چه قبلاً وارد شده باشید، شکی نیست که برای پیمایش سیستم دانشگاه و البته شهر وین به کمک نیاز خواهید داشت. سؤالات زیادی مطرح خواهد شد، و نه فقط در چند هفته اول. مفید است که در اسرع وقت با مؤسساتی که می توانند فعالانه به شما در زمینه تحصیل و زندگی روزمره در اتریش کمک کنند، تماس بگیرید.

 

OeAD در خدمت شماست

 

برای تمام سوالات در مورد همکاری، تبادل و تحرک در آموزش، شما در جای مناسب هستید:

 

من از خارج از کشور هستم – چگونه می توانم در اتریش تحصیل کنم؟

از کجا می توانم برای تحصیل در اتریش کمک مالی دریافت کنم؟

چگونه می توانم یک موقعیت فوق دکترا در اتریش پیدا کنم؟

در مورد خدمات ما در وب سایت OeAD اطلاعات بیشتری کسب کنید! Es gibt auch die Möglichkeit, vor Ort Informationen einzuholen: اطلاعات در سایت نیز امکان پذیر است: در اتریش می توانید از ما در نمایشگاه آموزشی دیدن کنید یا کارکنان OeAD را به موسسه خود دعوت کنید. در خارج از کشور ما در نمایشگاه های بین المللی و در دفاتر شعبه OeAD در دسترس هستیم.

 

دفاتر پذیرش

آیا می خواهید یک برنامه تحصیلی کامل را در اتریش دنبال کنید؟ هر دانشگاه در اتریش یک دفتر پذیرش دارد. این سرویس مسئولیت فرآیند پذیرش در دانشگاه را بر عهده دارد و اطلاعات اولیه در مورد مراحل درخواست را در اختیار شما قرار می دهد. به محض شروع برنامه ریزی برای اقامت در اتریش، مهم است که با دفتر پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود – از طریق ایمیل یا تلفن تماس بگیرید. می توانید قبل از شروع دوره (های) خود در مورد روند درخواست و شرایط پذیرش پرس و جو کنید.

 

شما می توانید اطلاعات تماس همه دفاتر پذیرش را در پیوست راهنمای تحصیلی ما بیابید. اگر دانشجوی تبادلی در یک قرارداد دوجانبه یا شبکه ای مانند اراسموس هستید، می توانید با دفتر بین المللی دانشگاه میزبان خود تماس بگیرید. راهنمای مطالعه ما شامل فهرستی از تمام آدرس های دفتر بین المللی است.

 

اتحادیه دانشجویان اتریش

 

در اتریش، هر دانشگاه دارای یک اتحادیه دانشجویی است تا به منافع دانشجویان رسیدگی کند. همه دانشجویان باید هزینه اتحادیه دانشجویی اتریش (Österreichische Hochschülerschaft, ÖH) را بپردازند و به طور خودکار به عضویت اتحادیه دانشجویی در می آیند. اتحادیه های دانشجویی دانشگاه یک سازمان ملی دارند – اتحادیه ملی دانشجویان اتریش. اتحادیه ملی دانشجویان اتریش در Taubstummengasse 7-9 در وین واقع شده است. آنها مشاوره و راهنمایی در مورد بسیاری از موضوعات مختلف و همچنین انواع بروشورهای مفید ارائه می دهند. عضویت در اتحادیه دانشجویی به شما اجازه می دهد از انواع تخفیف های دانشجویی بهره مند شوید – و اتحادیه های دانشجویی نیز فعالیت های مختلفی را برای شرکت در آنها سازماندهی می کنند.

 

معاون دانشجویی

 

آیا مشکل یا سوالی در رابطه با تحصیل خود در یک موسسه آموزش عالی اتریش دارید؟ Ombudsman دانشجویی اتریش آماده است تا با مشاوره تخصصی، کمک و اطمینان تضمین شده کمک کند. شما می توانید در هر زمان از طریق ایمیل: info@hochschulombudsmann.at با معاون دانشجویی تماس بگیرید یا با خط تلفن رایگان 0800 311 650 (دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 تا 4 بعد از ظهر) تماس بگیرید.

 

خدمات کمک به شهروندان خارجی

 

از آنجایی که یافتن شرایط در یک کشور خارجی همیشه آسان نیست، www.help.gv.at برای شهروندان خارجی به اتباع خارجی یک راهنمای جهت گیری به زبان انگلیسی ارائه می دهد. HELP.gv.at برای شهروندان خارجی که مطابق با موقعیت های زندگی فردی (مانند کار، ماشین، مستمری بازنشستگی) ساختار یافته است، اطلاعات و پشتیبانی را برای خارجی هایی که به منظور زندگی و کار به اتریش آمده اند ارائه می دهد. برای این گروه هدف، هدف ما نیز راهنمایی گام به گام کاربران خارجی از طریق مراحل اداری مورد نیاز است. این سرویس مهمترین مراحلی را که باید برداشته شود، از گزارش محل سکونت گرفته تا راه اندازی یک کسب و کار، شرح می دهد.

 

وب سایت های اضافی ذکر شده در این بخش منابع بسیار خوبی برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد فرهنگ، زبان و آداب و رسوم اتریش هستند. آشنایی با فرهنگ و جامعه اتریش به شما کمک می کند تا با این کشور و مردم آن آشنا شوید. اتریش با وجود اینکه کشور کوچکی است، سنت فرهنگی غنی دارد.

 

یادگیری آلمانی

تصویر یک تبلت با نقشه اتریش روی آن.© OeAD/Daniela Bisail

لطفاً به خاطر داشته باشید که آلمانی زبان رسمی در اتریش و زبان اصلی آموزش در دانشگاه ها و UAS های اتریش (Fachhochschulen) است. فقط چند برنامه به زبان انگلیسی تدریس می شود.

 

بنابراین باید دانش کافی آلمانی را اثبات کنید. در برخی از دانشگاه ها به مهارت زبان آلمانی مطابق با سطح B2 نیاز دارید، در برخی دیگر، سطح متناظر C1 از چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان ها مورد نیاز است. اگر می خواهید در دوره آلمانی برنامه آمادگی دانشگاهی قبل از شروع برنامه تحصیلی معمولی خود پذیرفته شوید، باید سطح آلمانی حداقل A2 (طبق چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان ها، CEFR) را ثابت کنید.

 

مهارت های خوب زبان آلمانی نه تنها برای تحصیل شما مهم است. حتی اگر در یک برنامه مدرک زبان انگلیسی ثبت نام کرده باشید و به سختی در دانشگاه از آلمانی استفاده کنید، قطعا ارزش یادگیری زبان کشور میزبان خود را دارد. اگر مهارت های زبانی خوبی داشته باشید در اتریش احساس راحتی بیشتری خواهید کرد. دانستن آلمانی می تواند به شما کمک کند تا سریعتر ساکن شوید، بیشتر در زندگی اتریشی شرکت کنید و دوستان بسیار آسانتری پیدا کنید.

 

مدارک مختلفی وجود دارد که پذیرفته می شوند، به عنوان مثال، Österreichisches Sprachdiplom Deutsch، که سیستم آزمون رسمی رسمی اتریش برای آلمانی به عنوان یک زبان خارجی با مراکز امتحانی مجاز در سراسر جهان است. اگر می خواهید آلمانی یاد بگیرید، دو انتخاب دارید: می توانید دوره ای را در کشور خود شروع کنید یا آلمانی را در اتریش بخوانید.

 

دوره های آموزشی در کشور خودتان

موسسه Österreich (موسسات اتریش) دوره های زبان آلمانی را در خارج از اتریش (رم، لیوبلیانا، ورشو، کراکوف، براتیسلاوا، بوداپست و برنو) برگزار می کند.

 

ÖSD Österreichisches Sprachdiplom Deutsch (دیپلم زبان آلمانی اتریش) یک سیستم آزمون و ارزیابی مورد تایید دولت برای آلمانی به عنوان زبان خارجی / آلمانی به عنوان زبان دوم است. آزمون های ÖSD را می توان در سرتاسر جهان (در بیش از 200 مرکز آزمون در بیش از 40 کشور در سراسر جهان) شرکت داد.

 

دوره های آموزشی در اتریش

بسیاری از موسسات و سازمان ها دوره های مختلف زبان آلمانی را برای خارجی ها ارائه می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر با Campus Austria، انجمن آموزشگاه های زبان اتریشی مشورت کنید.

 

برنامه های آمادگی دانشگاه

برنامه های آمادگی دانشگاه دوره های فشرده زبان آلمانی را برای متقاضیان دانشگاه های خارجی ارائه می دهد تا آنها را برای امتحانات تکمیلی که توسط دانشگاه ها تجویز می شود آماده کند. توجه: فقط دانشجویانی که توسط یک موسسه آموزش عالی اتریش پذیرفته شده اند می توانند در این دوره ها شرکت کنند. برای پذیرش، اثبات سطح آلمانی حداقل A2 (طبق چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان ها، CEFR) ضروری است.

 

این فیلم نشان می دهد که چرا اتریش یک مکان ایده آل برای تحصیل است. اتریش ارائه می دهد

 

70 دانشگاه درجه یک

برنامه های مختلف به زبان انگلیسی تدریس می شود

جامعه بزرگی از دانشجویان بین المللی

امنیت اجتماعی و ثبات اقتصادی عالی

جاذبه های فرهنگی هیجان انگیز و فعالیت های فضای باز

ویدیو را به زبان آلمانی تماشا کنید

 

اولین قدم برای تحصیل در اتریش

تصویری از پنج دانش آموز از پیشینه های قومی مختلف © OeAD/Daniela Bisail

ما سعی کرده‌ایم تمام اطلاعات مربوطه را در زیر جمع‌بندی کنیم تا به شما کمک کنیم اگر قصد دارید برای تحصیلات عالی در اتریش درخواست دهید. اطلاعات مفید زیادی در وب سایت ما پیدا خواهید کرد. ما به شما توصیه می کنیم قبل از شروع برنامه خود، تمام موارد ذکر شده در زیر را مطالعه کنید.

 

بسیار مهم است که خود را در اسرع وقت در مورد شرایط ویزا/اجازه اقامت دانشجویی و شرایط ورود به دوره های برنامه مدرکی که می خواهید درخواست کنید، اطلاع دهید. همچنین بسیار مهم است که قبل از ارسال هر گونه درخواستی در نظر بگیرید که چگونه هزینه تحصیل خود را تأمین می کنید. برای مشاهده اطلاعات خاص روی عنوان کلیک کنید.

 

برنامه خود را پیدا کنید

شرایط پذیرش را بررسی کنید

تاریخ های بسته شدن را بررسی کنید

تامین مالی مطالعات شما

ویزا

زندگی روزمره

برنامه خود را پیدا کنید

زبان اصلی تحصیل در دانشگاه های اتریش و UAS آلمانی است. بنابراین اگر می خواهید در اتریش تحصیل کنید باید دانش کافی آلمانی را اثبات کنید. ما به شما توصیه می کنیم تا حد امکان از قبل شروع به یادگیری زبان آلمانی کنید. در www.studienwahl.at/en می توانید از بیش از 2000 برنامه تحصیلی در بیش از 70 موسسه آموزش عالی در قلب اروپا مطلع شوید. همچنین می توانید برنامه های آموزش داده شده انگلیسی را جستجو کنید.

 

اول از همه، باید با مراجعه به پایگاه داده www.studienwahl.at/en یا با بررسی وب‌سایت‌های مؤسسات جداگانه، گزینه‌های برنامه تحصیلی را که ممکن است به آنها علاقه مند باشید، جستجو کرده و انتخاب کنید. اطلاعات دقیق در مورد برنامه ها و الزامات ورود آنها در وب سایت های خود مؤسسات موجود است – پیوندهای موجود در پایگاه داده شما را به صفحات صحیح هدایت می کند. در وب سایت ما می توانید اطلاعات کلی در مورد روند پذیرش در موسسات آموزش عالی اتریش را بیابید.

 

شرایط پذیرش را بررسی کنید

بهترین راه برای ارسال درخواست کامل این است که قبل از ارسال درخواست با موسسه مورد نظر خود تماس بگیرید. کارکنان شما را در مورد کلیه شرایط رسمی و آکادمیک مطلع خواهند کرد. برخی از موسسات “ثبت داده ها” را از طریق اینترنت ارائه می دهند و سپس اطلاعات خاصی را از طریق ایمیل برای شما ارسال می کنند. آدرس کلیه موسسات آموزش عالی را می توانید در وب سایت ما بیابید.

تاریخ های بسته شدن را بررسی کنید

هنگامی که تصمیم گرفتید کدام برنامه های تحصیلی مورد علاقه شماست، باید بررسی کنید که چگونه و چه زمانی درخواست خود را برای آن برنامه ها ارسال کنید. به طور کلی، دانشجویان در یک برنامه کارشناسی یا دیپلم باید تا 5 سپتامبر (برای ترم زمستان) یا 5 فوریه (برای ترم تابستان) ثبت نام کنند. دوره ثبت نام از 15 آوریل شروع می شود، لطفاً توجه داشته باشید که مهلت های متفاوتی برای برنامه های تحصیلی خاص اعمال می شود.

تامین مالی مطالعات شما

از ابتدا باید در نظر بگیرید که چگونه هزینه تحصیل خود را در اتریش تامین می کنید. حتی زمانی که خود هزینه تحصیل کم است، باز هم باید بتوانید به طور مستقل هزینه های زندگی روزمره خود را در اتریش پوشش دهید – بنابراین باید برنامه ریزی مالی خود را با دقت انجام دهید! لطفاً توجه داشته باشید که تقریباً هیچ بورسیه تحصیلی برای اخذ یک برنامه تحصیلی کامل (لیسانس، کارشناسی ارشد یا دکترا) در اینجا در اتریش وجود ندارد. می توانید در پایگاه داده ما www.grants.at برای امکانات مالی جستجو کنید.

ویزا

اینکه چه نوع مدارکی برای ورود نیاز دارید بستگی به ملیت شما دارد. هنگام درخواست ویزا یا اجازه اقامت معمولاً باید شخصاً به سفارت محلی اتریش مراجعه کنید. اگر کشور شما سفارت اتریش ندارد، معمولاً باید به سفارت اتریش در کشورهای همسایه سفر کنید. بنابراین بسیار مهم است که مراحل درخواست ویزا/ اجازه اقامت دانشجویی را از قبل بررسی کنید!

فرآیند دریافت پذیرش از دانشگاه ها

 

1- راهنمایی و مساعدت برای دریافت مدارک تحصیلی دبیرستان – دریافت مدرک گواهی شرکت در کنکور سراسری و آزمون دانشگاه آزاد

2- راهنمایی و مساعدت داوطلبان مرد برای دریافت معافیت سربازی و نظام وظیفه

3- راهنمایی و مساعدت برای دریافت گذرنامه – امور ترجمه رسمی مدارک تحصیلی و شغلی

4- راهنمایی و مساعدت برای دریافت گواهی های کارآموزی و کاری و حرفه ای

5-  آموزش نحوه نوشتن رزومه تحصیلی و شغلی 

6- آموزش نحوه نوشتن انگیزه نامه و کاور لتر

7- راهنمایی در خصوص شرکت در کلاسهای آموزش زبان آلمانی و انگلیسی و نحوه شرکت در آزمونهای بین المللی    گوته – او اس د – تلک    ،     آیلتس – تافل – دولینگو

8- انجام امور مربوط به ارزشیابی علمی مدارک تحصیلی داوطلبان تحصیل در خارج

9- زمان بندی دقیق و مکاتبه با دانشگاه های انتخابی داوطلبان در خارچ وانجام کلیه مراحل اخذ پذیرش از قبیل اسکن کامل مدارک لازم و ارسال به موقع به پورتال دانشگاه ها

10- دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه ها و ثبت نام قطعی داوطلب در دانشگاه

خدمات ویزای تحصیلی

1- جمع آوری و چیدمان مدارک لازم برای سفارت  ( مدارک تحصیلی ومدرک تمکن مالی )

2- تکمیل و پر کردن فرمهای سفارت با توجه به نوع ویزا

3- مکاتبه با سفارت برای تعیین وقت مصاحبه ویزا

رزرو و تهیه خوابگاه دانشگاهی

1- مکاتبه با مدیرت خوابگاه های دانشجویی در کشور محل تحصیل

2- رزرو اتاق مناسب برای اسکان دانشجو

3- دریافت بیمه سلامت دانشجویی

راهنمایی های لازم بعد از سفر دانشجو به کشور محل تحصیل

1-هدایت دانشجو به اداره امور دانشجویی

2- هدایت دانشجو برای افتتاح حساب بانکی  و دریافت کارت اعتباری

3- چگونگی دریافت کلید اتاق در خوابگاه و استقرار و اسکان دانشجو و نحوه استفاده از امکانات خوابگاهی

4- چگونگی مراجعه به خطوط مترو و اتوبوس و مراکز خرید

شبکه های اجتماعی اعزام کاوشگران فراسوی دانش