اعزام کاوشگران فراسوی دانش

موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور
با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات وفناوری

02188565523

مشاوره با کارشناسان

اعزام دانشجو به آلمان

در آلمان می توانید بین موسسات مختلف آموزش عالی دولتی و خصوصی یکی را انتخاب کنید. دانشگاهها ، دانشگاههای علوم کاربردی و مدارس هنر ، فیلم و موسیقی وجود دارد. انتخاب یکی از موارد مناسب ، از جمله موارد دیگر ، بستگی به آنچه می خواهید مطالعه کنید دارد. همه موسسات از نظر کیفیت قابل مقایسه هستند.

بیش از 400 موسسه آموزش عالی شناخته شده توسط دولت در سراسر آلمان یافت می شود. آنها با هم حدود 20000 برنامه تحصیلی مختلف ارائه می دهند. شما می توانید از طریق قطب نمای آموزش عالی همه چیز را در مورد فرصت های تحصیل در آلمان بیاموزید. شما می توانید در یک موسسه آموزش عالی آلمان شرکت کنید:

  • برای گذراندن یک ترم دروه آموزش زبان آلمانی درکالجهای زبان وابسته به دانشگاه های آلمان
  • گذراندن دوره دروس پایه در کالجهای پیش دانشگاهی
  • برای تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد
  • برای تحصیل در مقطع دکتری

دانشگاه ها:

  • دانشگاههای علوم کاربردی
  • دانشگاه های هنر ، فیلم و موسیقی
  • دوال هوخ شولن ( مدارس عالی دوگانه )
  • دانشگاههای خصوصی و دولتی

دانشگاهها عمدتا دانش نظری را آموزش می دهند. دوره ها تأکید علمی قوی دارند و انواع مختلفی از گروه های موضوعی وجود دارد. برخی از دانشگاه ها در زمینه های موضوعی خاصی تخصص دارند  خود را برای مثال دانشگاه های فناوری می نامند. دررشته های علوم (TU) یا دانشگاه های آموزش و پرورش (PH) همچنین می توانید در مقطع دکتری در دانشگاه تحصیل کنید. این امر در اکثر دانشگاه های  کاربردی امکان پذیر نیست (FH)

مدرک کارشناسی اولین سطح تحصیلات عالی است که در بازار کار بین المللی به رسمیت شناخته شده است. در طول دوره کارشناسی ، اصول یک موضوع دانشگاهی را یاد می گیرید. مدارک مشترکی وجود دارد که شامل دو موضوع یا یک درجه واحد با یک رشته اصلی و دو موضوع فرعی است. با داشتن این مدرک می توانید کار را فوراً شروع کنید یا برای مقطع کارشناسی ارشد در زمینه موضوعی خاص مورد علاقه خود درخواست دهید.

داوطلبان ایرانی برای پذیرش و ورود به این مقطع لازم است در آزمون سراسری دانشگاه های ایران پذیرفته شده باشند و یا دانشجوی رسمی در یکی از رشته های دانشگاهی باشند

در موسسات آموزش عالی آلمان ، مدرک کارشناسی ارشد مدرک تحصیلی است که از لیسانس به دست می آید. در مقطع کارشناسی ارشد می توانید عمق یا وسعت دانش خود را در دو تا چهار ترم گسترش دهید یا در یک زمینه موضوعی خاص تخصص بگیرید. این دانش فرصت های زیادی را در بازار کار برای شما فراهم می کند. علاوه بر این ، یک مدرک کارشناسی ارشد همچنین شما را برای ادامه تحصیل در دانشگاه آماده می کند – برای مثال ، برای شروع یک دکترا.

داوطلبان ایرانی برای پذیرش و ورود به این مقطع لازم است در آزمون سراسری دانشگاه های ایران پذیرفته شده باشند و یا دانشجوی رسمی در یکی از رشته های دانشگاهی باشند

برخی از برنامه های تحصیلی منجر به معاینات دولتی (Staatsexamen) می شود. آنها به این دلیل نامیده می شوند که امتحانات نهایی توسط هیئت امتحانات دولتی سازماندهی و ارزیابی می شود. این امر در مورد حقوق یا پزشکی مثلاً صادق است.

برای شروع تحصیل در مقطع دکتری ، شما به طور کلی باید مدرک کارشناسی ارشد را کسب کرده باشید. در شرایط خاص ، همچنین می توانید برای تحصیل در مقطع دکتری با مدرک کارشناسی یا دیپلم از دانشگاه علوم کاربردی پذیرفته شوید. در طول تحصیل در مقطع دکترا ، شما پایان نامه دکتری یا پایان نامه دکتری می نویسید. طول دوره دکتری شما بستگی به موضوع تحقیق شما دارد ، اما اغلب بین دو تا پنج سال متغیر است. پس از اتمام موفقیت آمیز دکترا ، عنوان دکتری به شما تعلق می گیرد.

در سالهای اخیر برنامه های تحصیلی در آلمان اصلاح شده است ، اما ممکن است در طول تحقیقات خود با چند برنامه سنتی دیپلم و Magister Artium روبرو شوید. این مدارک با مدرک کارشناسی ارشد قابل مقایسه است. دیپلم بیشتر در علوم طبیعی ، اجتماعی و مهندسی اعطا می شود. Magister Artium عمدتا در علوم اجتماعی و انسانی اعطا می شود. هر دوی این مدارک تحصیلی آلمانی به طور فزاینده ای جایگزین لیسانس و کارشناسی ارشد می شود

مدرک کارشناسی ارشد مشترک اراسموس موندوس برای دانشجویان با مهارت بالا از سراسر جهان طراحی شده است. این برنامه توسط کنسرسیومی از حداقل سه موسسه آموزش عالی اروپایی ارائه می شود ، شامل حداقل دو دوره تحصیل در دو کشور مختلف است و معمولاً دو سال به طول می انجامد. این مدرک به یک مدرک مشترک (یک گواهینامه واحد از طرف حداقل دو موسسه آموزش عالی صادر می شود) یا چند درجه (حداقل گواهینامه دو درجه ای که توسط دو موسسه آموزش عالی کنسرسیوم صادر شده است) منجر می شود. این برنامه توسط کمیسیون اروپا پشتیبانی می شود

یکی از جنبه های منحصر به فرد آموزش آلمان این است که به عنوان “مطالعه دوگانه” شناخته می شود. به عنوان یک قاعده ، این مستلزم تغییر مراحل نظری در موسسه آموزش عالی با مراحل عملی در یک شرکت است. این تنظیم به شما امکان می دهد تئوری و عمل را ترکیب کرده و در حین تحصیل ، آموزش حرفه ای را فرا بگیرید. معمولاً شما در حال کسب درآمد هستید و اولین قدم شغلی خود را در بازار کار آلمان بر می دارید. اگر تصمیم به ادامه تحصیل دوگانه دارید ، باید با شرکتی قرارداد ببندید که برای این کار مجوز کار آلمان لازم است.

چه چیزی آلمان را به بهترین مکان برای تحصیل تبدیل کرده است؟

شما می توانید یک آموزش عالی دریافت کنید که راه را برای حرفه آینده شما هموار کند. در اینجا ، شما می توانید به طور کامل بر اهداف خود تمرکز کرده و پتانسیل خود را درک کنید.

پنج دلیل برای انتخاب آلمان:

تحصیل در آلمان راهی عالی برای ورود به بازار کار بین المللی است. موسسات آموزش عالی آلمان در سطح جهانی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. مدارک کسب شده در آلمان در شرکت ها نیز شهرت خوبی دارد.

به نظر شما زبان آلمانی خیلی سخت است؟ اگر مبتدی هستید تازه نگران نباشید. بسیاری از برنامه های تحصیلی در دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود.

اگرچه تحصیلات آلمان از بهترین ها در جهان است ، اما هزینه آن کمتر از بسیاری از کشورها است. در اکثر ایالت های آلمان ، شما نیازی به پرداخت هیچگونه شهریه ای ندارید. شما فقط باید مبلغ ناچیزی برای کمک هزینه ترم پرداخت کنید: این پرداخت بین موسسات آموزش عالی متفاوت است و بین 100 تا 350 یورو است. در بسیاری از موسسات آموزش عالی ، بلیط ترم نیز وجود دارد که به شما امکان می دهد از وسایل نقلیه عمومی در منطقه استفاده کنید.

چه در شهر باشید و چه در کشور ، می توانید آزادانه سفر کنید و احساس امنیت کنید. در سطح بین المللی ، آلمان عبارت ثبات است. زندگی در اینجا نیز همینطور است. شهروندان از طریق دموکراسی پارلمانی آلمان قدرت خود را بر دولت اعمال می کنند. امروزه مردم به انتخابات عادلانه و حاکمیت قانون اعتماد دارند.

پس از سالها تقسیم بین شرق و غرب ، جمهوری دموکراتیک آلمان (DDR) و جمهوری فدرال آلمان (BRD) در اکتبر 1990 متحد شدند. از آن زمان ، کل کشور را جمهوری فدرال آلمان نامیدند.

تاریخ آشفته آلمان در اعماق خاطرات مردم نقش بسته است. به همین دلیل است که آنها از امنیت امروزه قدردانی می کنند. به عنوان چهارمین اقتصاد بزرگ جهان ، روابط بین المللی نیز مهم است. حدود 10.6 میلیون نفر از سراسر جهان در آلمان زندگی می کنند. شهرها و روستاها همچنین محیطی امن برای دانشجویان خارجی ارائه می دهند.

قانون اساسی آلمان

قانون اساسی آلمان در سال 1949 در جمهوری فدرال آلمان (FRG) وضع شد. اصول اساسی مندرج در قانون اساسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

آزادی مذهبی

قانون اساسی آزادی مذهبی ، برای مثال و برابری در برابر قانون را تضمین می کند.

آزادی بیان و مطبوعات

آزادی بیان نیز یکی از حقوق اساسی است. علاوه بر این ، هرکسی در آلمان حق دارد خود را از منابع عمومی اطلاعات (آزادی مطبوعات) مطلع کند.

رنگارنگ ، جهان وطنی و متنوع – در آلمان می توانید بدون توجه به جنسیت ، منشاء ، گرایش جنسی ، مذهب یا ترجیحات شخصی خود در اوقات فراغت یا دانشگاه ، کسی باشید که هستید یا می خواهید باشید. آلمان با آغوش باز از ما استقبال می کند – در دانشگاه ، در بارها و باشگاه ها ، موزه ها ، سینما و تئاتر. در اینجا می توانید بدون نگرانی بر اهداف خود تمرکز کنید.

فرآیند دریافت پذیرش تحصیلی

 

1- راهنمایی و مساعدت برای دریافت مدارک تحصیلی دبیرستان – دریافت مدرک گواهی شرکت در کنکور سراسری و آزمون دانشگاه آزاد

2- راهنمایی و مساعدت داوطلبان مرد برای دریافت معافیت سربازی و نظام وظیفه

3- راهنمایی و مساعدت برای دریافت گذرنامه – امور ترجمه رسمی مدارک تحصیلی و شغلی

4- راهنمایی و مساعدت برای دریافت گواهی های کارآموزی و کاری و حرفه ای

5-  آموزش نحوه نوشتن رزومه تحصیلی و شغلی 

6- آموزش نحوه نوشتن انگیزه نامه و کاور لتر

7- راهنمایی در خصوص شرکت در کلاسهای آموزش زبان آلمانی و انگلیسی و نحوه شرکت در آزمونهای بین المللی    گوته – او اس د – تلک    ،     آیلتس – تافل – دولینگو

8- انجام امور مربوط به ارزشیابی علمی مدارک تحصیلی داوطلبان تحصیل در خارج

9- زمان بندی دقیق و مکاتبه با دانشگاه های انتخابی داوطلبان در خارچ وانجام کلیه مراحل اخذ پذیرش از قبیل اسکن کامل مدارک لازم و ارسال به موقع به پورتال دانشگاه ها

10- دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه ها و ثبت نام قطعی داوطلب در دانشگاه

خدمات ویزای تحصیلی

1- جمع آوری و چیدمان مدارک لازم برای سفارت  ( مدارک تحصیلی ومدرک تمکن مالی )

2- تکمیل و پر کردن فرمهای سفارت با توجه به نوع ویزا

3- مکاتبه با سفارت برای تعیین وقت مصاحبه ویزا

رزرو و تهیه خوابگاه دانشگاهی

1- مکاتبه با مدیرت خوابگاه های دانشجویی در کشور محل تحصیل

2- رزرو اتاق مناسب برای اسکان دانشجو

3- دریافت بیمه سلامت دانشجویی

راهنمایی های لازم بعد از سفر دانشجو به کشور محل تحصیل

1-هدایت دانشجو به اداره امور دانشجویی

2- هدایت دانشجو برای افتتاح حساب بانکی  و دریافت کارت اعتباری

3- چگونگی دریافت کلید اتاق در خوابگاه و استقرار و اسکان دانشجو و نحوه استفاده از امکانات خوابگاهی

4- چگونگی مراجعه به خطوط مترو و اتوبوس و مراکز خرید

شبکه های اجتماعی اعزام کاوشگران فراسوی دانش